اخبار کوتاه خارجی
 

قهرمانی قاطع رئال مادرید‌ در سوپرجام اسپانیا
تیم فوتبال رئال مادرید با برتری برابر بارسلونا، سوپر جام باشگاه های اسپانیا را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کرد.
به گزارش ایرنا، دیدار برگشت سوپرجام فوتبال باشگاه های اسپانیا، بامداد پنجشنبه بین تیم های رئال مادرید و بارسلونا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو‌ برگزار شد.‌کهکشانی های مادرید که در بازی رفت بارسلونا را در نیوکمپ سه بر یک شکست داده بودند در دیدار برگشت هم حاکم مطلق بر توپ و میدان بودند و به برتری دو بر صفر رسیدند.‌با این اوصاف، شاگردان «زین الدین زیدان» با برتری پنج بر یک در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، فاتح سوپر جام اسپانیا شدند.
رئال مادرید با وجود این که در دیدار بامداد پنجشنبه «کریستیانو رونالدو» را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت، کار را با انگیزه آغاز کرد و در دقیقه چهارم شوت سرکش «مارکو آسنسیو» هافبک جوان مادریدی ها به گل نخست تبدیل شد.‌برتری میزبان بر روند بازی ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۳۹‌ ، اشتباه عجیب «سرخیو بوسکتس» و پاس مناسب «مارسلو» سبب شد تا «کریم بنزما» با چرخشی تماشایی دومین گل رئال مادرید را به ثمر برساند.

عکس جنجالی پاری‌سن‌ژرمن بعد از شکست بارسلونا
باشگاه پاری سن ژرمن بعد از شکست بارسلونا برابر رئال مادرید تصویر جنجالی را منتشر کرد تا خشم هواداران بارسا را بر انگیزاند.
‌بارسلونا در دیدار برگشت سوپر جام ‌اسپانیا هم نمایش ناامید کننده ای داشت و با دو گل برابر رئال مادرید تن به شکست داد.‌باشگاه پاری ‌سن‌ ژرمن بعد از شکست بارسلونا عکسی از نیمار را در حالی که می‌خندد منتشر کرد تا به صورت غیر مستقیم آبی‌ اناری‌ها را به باد تمسخر بگیرد.‌ به نظر می‌رسد که تیم پاریسی، جذب نیمار را یک انتقام از بارسلونا می‌داند.

سوارز ۵ هفته از میادین دور‌ است
مهاجم اروگوئه ای بارسلونا به دلیل مصدومیت، پنج هفته از میادین دور خواهد بود.
«لوئیس سوارز» در دقایق پایانی دیدار مقابل رئال مادرید در سوپر جام باشگاه های اسپانیا از ناحیه زانو دچار مصدومیت شد.
گروه پزشکی بارسلونا روز پنجشنبه اعلام کرد که سوارز برای طی کردن روند درمانی خود به چهار تا پنج هفته زمان نیاز دارد.‌با این اوصاف، وی چهار دیدار ابتدایی فصل لالیگا مقابل تیم های رئال بتیس، آلاوس، اسپانیول و ختافه را از دست خواهد داد.‌بارسلونا که پس از جدایی «نیمار» با مشکلات زیادی روبرو شده است و در دیدار مقابل رئال مادرید هم با شکست روبرو شد، اکنون در غیاب «لوئیس سوارز» کار سختی را در آغاز فصل جدید لیگ باشگاه های اسپانیا خواهد داشت.‌همین امر سبب شده است تا مسئولان بارسلونا، طرح جذب «کوتینیو» و «عثمان دمبله» را تسریع بخشند.

میلیاردر نیجریه ای به خرید آرسنال و اخراج ونگر می‌اندیشد
تهران- ایرنا- ‘آلیکو دانگوت’، ثروتمندترین مرد آفریقا که درصدد خرید آرسنال است، گفت که اخراج ‘آرسن ونگر’، سرمربی این باشگاه انگلیسی، اولین کار او به عنوان مالک جدید آرسنال خواهد بود.
دانگوت میلیاردر نیجریه ای به خبرگزاری بلومبرگ گفت: تصمیم دارم پس از پایان مرحله ساخت یک پالایشگاه جدید نفت در لاگوس، بالاترین قیمت را به ‘استن کرونکه’، مالک آرسنال برای خرید این باشگاه پیشنهاد کنم.‌دانگوت افزود: تغییر سرمربی این تیم اولین کاری است که انجام خواهم داد. او کار خوبی داشت، اما افراد دیگری هم باید این بخت و اقبال را داشته باشند.‌آرسن ونگر در پایان فصل گذشته طی یک قرارداد جدید، دوسال دیگر در آرسنال می ماند.

نسخه مناسب چاپ