فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد
تعداد پایگاه های ایران در اقیانوس ها افزایش می یابد
سرویس شهرستان ها: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: به دنبال تقویت و گسترش پایگاه های خود در سطح اقیانوس ها هستیم.

به گزارش تسنیم، امیر دریادار شهرام ایرانی در نشست با نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر افزود: بیش از ۹۰ درصد تجارت ایران از طریق دریا انجام می‌شود و نیروی دریایی تنها نیرویی است که فراتر از مرزهای کشور فعالیت دارد و توانسته است در دیپلماسی دریایی نظام مقدس جمهوری اسلامی اثرگذار باشد.

وی ادامه داد: مأموریت مهم تأمین امنیت شاهراه اقتصادی جمهوری اسلامی در دورترین نقطه دریاها از زمان دفاع مقدس تا امروز بر عهده نیروی دریایی بوده است و در آینده هم ادامه خواهد داشت و هیچ تهدیدی ما را از مسیر و مأموریتی که داریم بازنداشته است و نه‌ فقط عقب نرفتیم بلکه جلوتر هم رفته‌ایم.امروز هم اگر در صحنه‌های بین‌المللی اتفاقاتی افتاده، حضور ناو گروه‌های نیروی دریایی سبب کمک به عزیزانمان در سیاست خارجی کشور شده است.

ایرانی تاکید کرد: اما محور اصلی این است که خودمان را به طور حتم به‌روز نگه داریم و یکی از هدف‌گذاری‌ها این است که از ظرفیت استان همیشه قهرمان بوشهر که استانی دریایی و استعمارستیز است، استفاده کنیم.

وی درباره ارتقای توان دریانوردی نیروی دریایی گفت: در این باره در هر نقطه آبی دنیا که فرمان صادر شود بااقتدار حاضر می‌شویم و به لطف خدا ظرفیت آن هم وجود دارد و قطع به‌یقین به دنبال تقویت و گسترش پایگاه‌های خود در سطح اقیانوس‌ها هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: امروز نیروی دریایی با بهره‌گیری از توان دانش داخلی توانسته تجهیزات خود را تأمین کند و در عمق دریا مأموریتی که در طول هشت سال دفاع مقدس انجام داد را همچنان ادامه دهد.

وی گفت: بزودی در استان بوشهر خبرها و اتفاق‌های خوبی در حوزه دریا به‌نظام تقدیم خواهیم کرد و تلاش می‌شود از این توانمندی بهره لازم بگیریم.

نسخه مناسب چاپ