بهره برداری از مدرسه شهید سردار قاسم سلیمانی در قالب پویش «کرمان دانا»
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات: مدرسه ۹ کلاسه شهید سردار قاسم سلیمانی در بخش کشکوییه شهرستان رفسنجان به بهره برداری رسید.

این مدرسه در مراسمی با حضور استاندار، رئیس شورای آموزش و پرورش و مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، در قالب پویش «کرمان دانا» در بخش کشکوییه شهرستان رفسنجان افتتاح شد.

استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان کرمان در آیین بهره برداری از این مدرسه با بیان این که پویش کرمان دانا سرآغازی برای رفع کامل کمبود فضای آموزشی استان کرمان است،افزود: در سال های گذشته اقدامات طلایی در حوزه جذب حمایت خیران و

مدرسه سازی در استان انجام شده که در خور تحسین است.

وی همچنین از سردار

مدرسه سازی استان کرمان پهلوان عطا احمدی یاد کرد و افزود:

تلاش ها و مجاهدت های این مرد بزرگ در عرصه مدرسه سازی تا همیشه در حافظه تاریخ کرمان خواهد ماند. پویش کرمان دانا شروعی است که حتی مدارس مناطق محروم هم از بهترین فضاهای آموزشی بهره مند شوند.

زینی وند با بیان این که معتقدم کرمان این قدر ظرفیت دارد که سالانه ۱۲۰مدرسه در آن ساخته یا مقاوم سازی و بهسازی شود،مشارکت فعالان اقتصادی را در ساخت مدارس در مناطق کمتر توسعه یافته ارزشمند دانست و تاکید کرد: در دنیای کنونی مدارس صرف آموزش‌محور، جوابگوی نیاز آینده نخواهند بود و حتما باید به مهارت آموزی هم توجه شود.

اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان هم با بیان این که در سال های اخیر روزانه ۲ کلاس درس و در هر هفته ۲ مدرسه در استان کرمان ساخته شده است،افزود: ۳۱۰ پروژه نیمه تمام باقی مانده در آموزش و پرورش استان کرمان در سال های اخیر تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است که با همکاری فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان ۷۲۰ کلاس درس در قالب ۱۲۰ مدرسه و در قالب «پویش کرمان دانا» در استان ساخته خواهد شد که امروز شاهد بهره برداری از این مدرسه ۹ کلاسه هستیم.

وی با اشاره به ضرورت رشد فضای آموزشی استان گفت: امیدواریم با بهره برداری از مدارس جدید، شاهد رفع چالش ها و کمبودهای فضای آموزشی استان باشیم.

مدرسه ۹ کلاسه سردار شهید قاسم سلیمانی در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع، با زیربنای ۱۴۰۰ مترمربع و اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی، کمک خیران و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ساخته شده است.

نسخه مناسب چاپ