حمله کورتوآ به یوفا و فیفا
 

«تیبو کورتوآ» با انتقاد از نهادهای حاکمیتی فوتبال گفت «هیچ‌کس به بازیکنان اهمیت نمی‌دهد و در این تقویم فشرده، با آنها مثل رُبات رفتار می‌شود.»

به گزارش ایرنا، کورتوآ پس از شکست تیم ملی بلژیک برابر ایتالیا در رده بندی لیگ ملت‌ها، به شدت از اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) انتقاد کرد. وی در این باره گفت: لیگ ملت‌ها فقط بازی پول است و باید در مورد آن صادق باشیم. برای یوفا به معنای پول بیشتر و بازی بیشتر است چون روی آنتن می‌رود. البته همه دوست دارند در آن بازی کنند اما ببینید که هر دو تیم چقدر دچار تغییر شده‌اند. کورتوآ ادامه داد: سال آینده در نوامبر جام جهانی را داریم و باید تا روزهای پایانی ژوئن بازی کنیم. مصدوم خواهیم شد. هیچ‌کس به ما اهمیت نمی‌دهد. در ژوئن پس از یک فصل طولانی باید در چهار بازی در لیگ ملت‌ها به میدان برویم و تنها دو هفته تعطیلی خواهیم داشت و این تعطیلی برای بازیکنانی که ۱۲ ماه در بالاترین سطح بازی کرده‌اند، کافی نیست. اگر در مورد این موضوع حرفی نزنیم، چنین برنامه‌ریزی یک عادت می‌شود.

آنها از خواسته باشگاه‌ها برای پیوستن به سوپرلیگ خشمگین می‌شوند اما به بازیکنان اهمیت نمی‌دهند و تنها و تنها به جیب خودشان فکر می‌کنند. حالا هم که این حرف مطرح شده که آنها قصد دارند یورو و جام جهانی را هر سال برگزار کنند. پس چه زمانی استراحت کنیم؟ در نهایت بازیکنان مطرح دائما مصدوم می‌شوند؛ ما ربات نیستیم.

نسخه مناسب چاپ