اخبار داخلی
سایت اتحادیه جهانی کشتی

به گرایی لقب «ققنوس» داد

سایت اتحادیه جهانی کشتی که برای برخی از قهرمانان کشتی جهان القاب مختلفی را انتخاب کرده به محمدرضا گرایی هم لقب جالبی را نسبت داد. سایت اتحادیه جهانی کشتی که پیش از این با انتشار توئیتی لقب «عقاب» را برای محمدرضا گرایی پیشنهاد کرده بود، پس از قهرمانی او این بار لقب «ققنوس» را برای این کشتی گیر در نظر گرفت و نوشت: «اگر لقب محمدعلی گرایی شاهین باشد، می‌توان محمدرضا را ققنوس نامید، زیرا او بارها از خاکسترهای نزدیک به شکست برخاسته است.»

این سایت علاوه بر این برای محمدرضا گرایی صفت بی باک را به کار برد و نوشت: «گرایی بی باک عنوان قهرمانی ۶۷ کیلوگرم جهان را به طلای المپیک اضافه کرد.»

باشگاه استقلال باید درباره پول انتقال قایدی صحبت کند

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تلاشها برای انتقال پاداش پرسپولیس از AFC به ایران ادامه دارد، پاسخی درباره سرنوشت پول انتقال مهدی قایدی به تیم شباب الاهلی امارات نداد. مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان ایران یکی از حاضران در مراسم رونمایی از تندیس پنج پیشکسوت ورزش ایران بود.

وی در حاشیه این مراسم در خصوص برگزاری بازی تیم ملی فوتبال ایران و کره جنوبی بدون حضور تماشاگر در ورزشگاه آزادی، گفت: باید این را از فدراسیون فوتبال سئوال کنید. اختیارش با فدراسیون بوده است. علی نژاد همچنین درباره انتقال پول مهدی قایدی به تیم شباب الاهلی امارات تاکید کرد: در این مورد باید مدیریت وقت باشگاه استقلال و آقای آجورلو صحبت کنند. من خیلی وارد این بحث‌ها نمی‌شوم.

وی درباره عدم دسترسی باشگاه پرسپولیس به پاداش‌های آسیایی باوجود مشکلات مالی شدید اظهار کرد: داریم تمام تلاشمان را از تمام راه‌هایی که امکانش باشد، انجام می‌دهیم. متاسفانه AFC تا الان همراهی نکرده است. امیدوارم یکی از این راه‌ها به نتیجه برسد. به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا، میلیاردها دلار خارج از ایران داریم و فقط موضوع پرسپولیس نیست.

معاون وزیر ورزش و جوانان در پایان در خصوص مطرح شدن اسامی افرادی مثل حبیب کاشانی و علی اکبر طاهری برای مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس گفت: فعلاً درباره هیچکس بحث نشده است. در حال حاضر مجید صدری کارش را در پرسپولیس انجام می‌دهد.

عقد تفاهمنامه و همکاری توسعه فوتسال و فوتبال بانوان

روسای فدراسیون فوتبال ایران و کره جنوبی با امضا تفاهم نامه‌ای، راهکارهای توسعه و همکاری در زمینه‌های مختلف را در دستور کار خود قرار دادند.

شهاب الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون فوتبال ایران با چانگ، رییس فدراسیون فوتبال کره جنوبی دیدار و گفتگو کرد. در این ضیافت اعضا به بررسی روند فعالیتهای فوتبالی هر دو کشور پرداختند.

در این نشست پس از توافق طرفین مقرر شد تا قرارداد دوجانبه ای در حوزه‌های بانوان، فوتسال، و تیم ملی زیر ۲۳ سال منعقد شود.

نسخه مناسب چاپ