افتتاح ایستگاه مترو شهید رضایی در خط ۶
ایستگاه شهید رضایی در خط ۶ مترو تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری به طور رسمی افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری شهر، ‌ایستگاه شهید رضایی، سیزدهمین ایستگاه خط ۶ محسوب می‌شود که در خیابان هفده شهریور، پایین‌تر از میدان خراسان قرار دارد. عملیات عمرانی این ایستگاه پس از ۶ سال و با صرف هزینه‌ای در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان انجام شد.

زاکانی پس از مراسم افتتاح این ایستگاه با قطار به سمت ایستگاه متروی دولت آباد حرکت کرد و مدیران همراه او در بازدید شهردار تهران از این ایستگاه، گزارشی درباره کارگاه پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو در ایستگاه دولت آباد به او ارائه کردند. شهردار تهران در پایان از محوطه کارگاهی ایستگاه عبدالعظیم حسنی (ع) هم بازدید کرد.

در حاشیه این مراسم، زاکانی بر افزایش سهم مترو از حمل و نقل عمومی تاکید کرد و گفت: مجلس در بودجه سال آتی تسهیلاتی برای حمل و نقل عمومی در نظر بگیرد.

وی با بیان این که سهم مترو از ۷۵ درصد تردد از طریق حمل و نقل عمومی باید ۳۰ درصد باشد گفت: این سهم اکنون ۱۰ درصد است و سهم اتوبوسرانی هم به ۲۳ درصد می رسد.

وی با بیان این که باید به سمت توسعه حمل و نقل ریلی بر محور مترو حرکت کنیم، یادآورشد: با مدل‌های جدید توسعه مترو در خط ۱۰ باید با تقسیم و قطعه‌بندی مسیر، روند رشد خطوط مترو را سرعت دهیم چون تمرکز مدیریت شهری هم بر تکمیل خط ۶ و ۷ و سرمایه‌گذاری برای سایر خطوط ( ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱) است.

شهردار تهران با اشاره به مشکلات مالی پیش‌روی توسعه مترو خاطرنشان کرد: شهرداری باید به تعهدات خود عمل کند تا بتوانیم از تسهیلات قبلی این ۲ بانک استفاده و این عقب افتادگی را جبران و همچنین برای موقعیت جدید از تسهیلات استفاده کنیم.

وی با اشاره به همکاری دولت جدید با شهرداری، اعلام کرد: دولت از سال‌های گذشته به تعهد پرداخت سهم ۵۰ درصدی خود در توسعه مترو و ۳۳ درصدی بلیت عمل نکرد اما دولت جدید بر انجام این تعهدات اهتمام دارد و این مساعدت در جلسه وزیر کشور درباره قطار ملی مشهود بود.

نسخه مناسب چاپ