افتتاح خط جدید تولید کاشی و سرامیک با حضور رئیس بنیاد مستضعفان در ساوه
 

ساوه – خبرنگار اطلاعات: خط جدید تولید کاشی و سرامیک با حضور رئیس بنیاد مستضعفان در شهر صنعتی کاوه افتتاح شد.

رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه مراسم بهره برداری از این واحد صنعتی با عنوان پرسلان پولیش شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا، گفت: در دوران سخت تحریم، جوانان این کشور با وجود همه مشکلات خط جدید این مجموعه را بر اساس دانش روز دنیا برای تولید کاشی و سرامیک راه‌اندازی کردند.

پرویز فتاح با اشاره به کیفیت بالای تولید در این واحد صنعتی متأثر از تکنولوژی روز، ادامه داد: این کارخانه در ۶ماهه نخست امسال موفق شده است ۷۰ درصد تولید خود را صادر کند و با هماهنگی انجام شده توانسته ایم ۳۰درصد مابقی را در داخل عرضه کنیم.

وی صادرات این مجموعه تولیدی به تمامی کشورهای همسایه از جمله روسیه را مایه افتخار برای ایران دانست و افزود: با توجه به این که محصولات این شرکت در دنیا خواهان بسیار دارد لذا اگر اجازه داده شود این محصولات را می توان به صورت ۱۰۰درصدی صادر کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: راه اندازی خط تولید جدید پرسلان پولیش شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا سبب شد این صنعت در کشور یک جهش دوباره پیدا کند چراکه در این خط تولید، کاشی در قالب پرسلان با ابعاد بزرگ، دوام و استحکام بالایی که درصد جذب آب آنها تقریبا صفر است هم تولید می شود که برای نمای ساختمان و کف سالن های بزرگ می تواند به کار رود.

مهندس رضا عزیزیان مدیر عامل شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا هم در این مراسم گفت: ظرفیت کل کشور در صنعت کاشی و سرامیک ۴۰۰میلیون مترمربع در سال است که حدود ۲.۵تا ۳ درصد کل تولید کشور در این واحد انجام می گیرد که با افتتاح این خط تولیدی میزان افزایش صادرات شرکت ۲۰ درصد و میزان سهم شرکت در صادرات کاشی و سرامیک کشور ۵ درصد خواهد شد.

وی تاکید کرد: خط جدید تولید کاشی و سرامیک با تلاش و پیگیری بنیاد مستضعفان راه‌اندازی شده است که با افتتاح آن ظرفیت تولید این کارخانه سالانه بالغ بر ۲ میلیون مترمربع افزوده می‌شود ، میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در این خط تولید به ارزش روز ۱۲۹۰ میلیارد ریال بوده که برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.

در پایان این مراسم، رئیس بنیاد مستضعفان از مدیریت کارخانه، روابط عمومی و پرسنل مجموعه صنایع کاشی و سرامیک سینا بابت اقدامات و فعالیت های انجام شده در زمینه افتتاح خط تولید جدید و ارتقای این شرکت تقدیر و تشکر کرد.

نسخه مناسب چاپ