ایلیاوی: بسکتبال به خون تازه نیاز دارد
پیشکسوت و نایب رئیس سابق فدراسیون بسکتبال معتقد است، این رشته به خون تازه نیاز دارد و شرایط بسکتبال در چهار سال گذشته قابل قبول نیست.

به گزارش ایسنا، فدراسیون بسکتبال ایران که طی چهار سال گذشته با ریاست رامین طباطبایی اداره می‌شد، اکنون به مرحله‌ای رسیده که بار دیگر خانواده این رشته باید درباره چهار سال آینده آن تصمیم گیری کنند؛ تصمیم‌هایی که باید در قالب آرا، داخل صندوق رای ریخته شوند تا این رشته بار دیگر رئیس چهار سال آینده خود را بشناسد. به همین منظور ایسنا گفتگویی را با امیر ایلیاوی ملی‌پوش سابق، پیشکسوت، کارشناس و نایب رئیس سابق فدراسیون بسکتبال ترتیب داده است که در ادامه آن را می‌خوانی:

ایلیاوی درباره شرایط فدراسیون بسکتبال ایران طی چهار سال گذشته، توضیح داد: شرایط فدراسیون بسکتبال در عرض این چهار سال شرایط خاصی بود و هیچ کار جدی انجام نگرفت. ما هر چه که داشتیم مربوط به فدراسیون قبل بود و الان ما احتیاج داریم که خون تازه‌ای در رگ‌های بسکتبال جاری شود.

با توجه به تغییرات وزارت ورزش که الان یک وزیر ورزشی دارد، امیدوار هستم ایشان متوجه این شرایط شده و وضعیت را در این رشته تغییر دهند.

او ادامه داد: جامعه بسکتبال جامعه پویا است و افرادی در آن هستند که می‌توانند به داد بسکتبال برسند. متاسفانه در این چهار سال فرایند استعداد یابی جوانان، مسابقات باشگاه‌ها، تیم ملی و … شرایطی بود که این قطار خودش حرکت کرد. باید کسی باشد که از خلاقیت‌های افراد استفاده کند، اما متاسفانه این اتفاق در فدراسیون فعلی رخ نداد. درست است که کرونا هم تاثیرگذار بود، اما به طور کلی فدراسیون باید از مجموعه افراد کارآمد آن رشته به نحو احسن استفاده کند. در این فدراسیون بیشتر تغییرات انجام شد تا کارهای ریشه‌ای. امیدوارم هرکس روی کار آمد به این نکات توجه کند.

نسخه مناسب چاپ