تعیین مدیرعامل صندوق توسعه و رئیس سازمان امور مالیاتی
 

رئیس جمهوری در حکمی مدیرعامل صندوق توسعه ملی را منصوب نمود، همچنین هیات وزیران با تعیین رئیس کل جدید سازمان امور مالیاتی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد.

به گزارش فارس، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری طی حکمی مهدی غضنفری را به مدت پنج سال‌ به سمت مدیرعامل صندوق توسعه ملی منصوب کرد.

در حکم رئیس جمهوری آمده است:‌ جناب آقای دکتر مهدی غضنفری؛ با استناد به بند «ث» و تبصره چهار بند «ث» قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب ۱۰ر۱۱ر۹۵ مجلس شورای اسلامی و مصوبه مورخ ۳۱ر۶ر۱۴۰۰هیئت امنای صندوق توسعه ملی، نظر به تجارب و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این حکم برای مدت پنج سال به عنوان عضو و رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی منصوب می‌شوید.

انتظار دارم ضمن همکاری و تعامل با سایر اعضای محترم و اتخاذ راهکار‌های مناسب در پیشبرد آرمان‌ها و اهداف صندوق و تبدیل بخشی از دارایی‌های حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی و گازی به ثروت‌های ماندگار مولد و سرمایه‌های زاینده اقتصادی و نیز صیانت از سهم نسل‌های آینده بکوشید، توفیقات روز افزون آن جناب را در انجام شایسته وظایف محول و خدمت‌رسانی به مردم، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب از درگاه خداوند سبحان مسئلت می‌نمایم.

دکتر غضنفری ریاست سازمان توسعه تجارت در سال‌های ۸۴ تا ۸۸، وزیر بازرگانی در سال ۸۸ تا ۹۰ و وزیر صنعت، معدن و تجارت از سال ۹۰ تا ۹۲ را در کارنامه خود دارد.

وی فارغ التحصیل مقطع دکتری در رشته مهندسی صنایع با گرایش برنامه‌ریزی تولید از دانشگاه سیدنی استرالیا است.

همچنین به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیئت وزیران، دکتر داود منظور، به عنوان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تعیین شد.

دکتر منظور متولد ۱۳۴۳ در تهران و دارای مدرک تحصیلی دکتری علوم اقتصادی، گرایش اقتصادسنجی و اقتصاد بخش عمومی از دانشگاه تهران (۱۳۷۹) و کارشناسی ارشد اقتصاد و معارف اسلامی از دانشگاه امام صادق (ع) (۱۳۶۹) است.وی پیش از این قائم مقام مدیرعامل و معاون مالی و امور مجامع شرکت مادرتخصصی توانیر (۱۳۹۷-۱۳۹۳)، معاون وزیر نیرو در برنامه ریزی و امور اقتصادی (۱۳۹۰-۱۳۸۸)، معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی (۱۳۹۲-۱۳۹۱)، معاون برنامه ریزی در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور (۱۳۹۱-۱۳۹۰)، معاون برنامه ریزی در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور(۱۳۹۱-۱۳۹۰)، مشاور اقتصادی وزیر نیرو (۱۳۹۳-۱۳۹۲)، دبیر کمیته ملی انرژی جمهوری اسلامی ایران و نماینده کشور در شورای جهانی انرژی از سال ۱۳۸۵ تاکنون) و مشاور رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۳-۱۳۹۲) بوده است.

طبق این گزارش، دکتر سید میعاد صالحی به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و تصویب هیئت وزیران، در به عنوان مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تعیین شد.دکتر صالحی فارغ‌التحصیل دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری، عضو هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، مشاور وزیر و رییس طرح‌های صنایع نوین وزارت صمت، رئیس کمیته صنعت و معدن دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری بوده است.

نسخه مناسب چاپ