تأمین داخلی سوخت کم آلاینده شناورهای ایرانی
امسال ۹۵ درصد سوخت کم آلاینده و کم سولفور مورد نیاز ناوگان دریایی ایران از داخل کشور تأمین خواهد شد.

محمدرضا مدرس خیابانی مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مراسم روز جهانی دریانوردی که با حضور مسئولان دستگاه‌های لشکری و کشوری در حوزه دریا در تهران برگزار شد با بیان اینکه تا پارسال فقط ۸۰ درصد سوخت مورد نیاز کشتیرانی از داخل کشور تأمین می‌شد، گفت: امسال ۹۵ درصد سوخت مورد نیاز ناوگان دریایی به سوخت کم سولفور از داخل کشور تأمین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی افزود: در سال ۹۹ ناوگان تجاری جمهوری اسلامی ایران با حرکت پنج فروند شناور شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به ونزوئلا مفتخر به دریافت پیام محبت‌آمیز رهبر انقلاب شد و این افتخار بزرگی برای کشتیرانی تجاری کشور بود.

وی ادامه داد: کشتیرانی جمهوری اسلامی با ۵۴ سال قدمت، مأموریت لجستیک کشور را با دو هزار و ۱۶۵ میلیارد تومان سرمایه و ۳۲ هزار میلیارد تومان دارایی برعهده دارد.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در حال حاضر دارای ۱۴۴ فروند کشتی هستیم که شامل ناوگان فله‌بر، کانتینری و… است و دارای ۱۶۷ هزار باکس کانتینر با ظرفیت ۲۴۵ هزار TEU (کانتینر ۲۰ فوتی) هستیم.

وی با بیان اینکه حمل و نقل ترکیبی را نیز دنبال می‌کنیم، گفت: در حال حاضر دارای ۱۴۱ دستگاه واگن مخزن دار و ۴۰۸ دستگاه واگن لبه کوتاه هستیم.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: امسال نسبت به پارسال ۴۳ درصد در جابجایی کالا رشد داشته ایم و ۱۰ میلیون و ۷۸۰ هزار تُن کالا از طریق ۱۴۴ فروند کشتی جابجا شد و ۴۲۱ میلیون دلار درآمد در پنج ماهه اول سال نصیب کشتیرانی شد.

وی با بیان اینکه سال ۹۹ با ممنوعیت ورود شناور‌ها به بنادر بزرگ چین مواجه شدیم، گفت: کماکان امکان تردد شناور‌های ما به بنادر چین وجود ندارد.مدرس خیابانی با بیان اینکه پارسال ۸۰ درصد سوخت شناور‌ها در داخل تأمین شد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال این رقم به ۹۵ درصد افزایش یابد و اگر امکان تامین سوخت در داخل کشور توسط مهندسان ایرانی نبود، قطعا ناوگان ما با توجه به قوانین سختگیرانه حوزه دریایی و موضوع تحریم‌های ظالمانه زمین گیر می‌شد.

محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی هم در این مراسم با اشاره به ظرفیت خالی موجود در بنادر تجاری و ناوگان ملی، گفت: با رفع تحریم‌ها این ظرفیت وجود دارد که به هابِ ترانشیپی برخی بنادر منطقه تبدیل شویم و سهم خود را از حمل و نقل کانتینری ارتقا دهیم.

وی افزود: دولت سیزدهم به توسعه اقتصاد دریا پایه توجه ویژه دارد و در این زمینه در مسیر توسعه قرار داریم.

وی ادامه داد: در برخی زمینه ها ظرفیت بالقوه قابل توجهی داریم و از نظر ناوگان تحت مالکیت و پرچم جزو کشورهای رده بالا هستیم.

راستاد با بیان اینکه ظرفیت بالقوه دریایی کشور از نظر ناوگان اقیانوس پیما قابل توجه است، ادامه داد: در عین حال ظرفیت پایانه های بندری کشور هم ۲۶۰ میلیون TEU(کانتینر ۲۰ فوتی) است که فقط از ۱۵۰ میلیون تن آن در سال استفاده می شود.

وی گفت: چنانچه مرداودات تجاری با رفع تحریم ها که دور از انتظار هم نیست، افزایش یابد، باید با کنترل نرخ ارز و تقویت اقتصاد کشور به گونه ای عمل شود که بتوانیم از ظرفیت بالقوه خالی بنادر تجاری و ناوگان ملی تحت پرچم استفاده کنیم.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه در حال حاضر از همه ظرفیت بنادر تجاری و ناوگان ملی استفاده نمی شود و افزود: با رفع تحریم ها می توانیم سهم خود را از بازار بگیریم.

مدیرعامل سازمان بنادر با بیان اینکه ظرفیت بنادر تجاری فراتر از مراودات بین المللی فعلی است، گفت:بابد به دنبال این باشیم که در شرایط مناسب جذب کالای ترانزیتی بیشتری داشته باشیم و هم بنادر و پایانه های کانتینری ایران به آب های ترانشیپی بنادر منطقه تبدیل شود.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی اکنون کشتی های کانتینر بر بزرگ از تردد در پایانه های کانتینری ایران منع هستند در حالی که در شرایط معمول این قابلیت را داریم که به هاب ترانشیپی برخی بنادر منطقه تبدیل شویم و سهم خود را از اقتصاد منطقه بگیریم.

راستاد ادامه داد: اکنون در صنایع دریایی از نظر ظرفیت زیرساخت‌های توسعه مناسبی داریم اما در سفارش ساخت داخل احتیاج به فاینانس و منابع مالی است، در صورتی شرکت‌کشتیرانی ما به سراغ کشتی‌سازی‌های خارجی بروند می‌توانند با ۱۰ درصد قیمت کشتی، کشتی بخرند و مابقی را آن کشور به عنوان تأمین مالی تسهیلات با نرخ سود کم ارائه می‌دهد و در واقع از صنایع دریایی‌شان حمایت می‌کنند.

راستاد ادامه داد: در زمینه ناوگان مورد نیاز سازمان بنادر که متکی به منابع سازمان است همه نیازهای دو دهه آینده به صنایع دریایی داخلی سفارش شده است.

وی با بیان اینکه در زمینه فراساحل عزم جدی جایگزینی ناوگان داریم، گفت: حرکتی تحت تدابیر ویژه شورایعالی صنایع دریایی آغاز شده است ما هم در حوزه تسهیلات وجوه اداره شده حمایت می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: برای توسعه آتی بنادر طبق مطالعات بازار و پیش‌بینی رشد اقتصادی طرح جامع بنادر بازرگانی برای افق ۱۴۰۴ نهایی شده است و می‌دانیم در چهار سال آینده از نظر زیربنا و روبنای بنادر و تجهیزات چه مواردی باید اجرا شود.

راستاد تأکید کرد: در توسعه جزایر پیش از این اختلافی بین ذی‌نفعان مختلف در ساماندهی وجود داشت، اما در کمیته ساماندهی سواحل و بنادر مصوب شد طرح ویژه ساماندهی ۳۵ جزیره کشور با تولیت سازمان بنادر انجام شود و برنامه عمل برای همه جزایر در بخش‌های مختلف خواهیم داشت.

وی افزود: طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی به مرحله تدقیق در مقیاس یک – پنج هزارم رسیده است که با تصویب طرح‌های تدقیق مدیریت اقدامی درباره چگونگی بهره‌برداری مناسب از نوار ساحلی کشور خواهیم داشت.

نسخه مناسب چاپ