دادستان تهران: مردم به نیروی انتظامی اعتماد دارند
 

سرویس خبر: دادستان تهران با تاکید بر این که محصول تعامل دستگاه قضا و پلیس، امنیت و آرامش جامعه است، افزود: شکوفایی استعدادها و رشد و تعالی جامعه در گرو نظم و امنیت جامعه است.

علی القاصی مهر در دیدار فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تبریک هفته ناجا افزود: مردم به نیروی انتظامی اعتماد دارند و آن را از خود می دانند؛ چرا که نیروی انتظامی با جان خودش و با همه توان و ظرفیت از امنیت مردم صیانت می کند.

وی با اشاره به این که هم در جایگاه شهروند و هم در جایگاه دستگاه قضا از زحمات و تلاش های نیروی انتظامی قدردانی می کنیم، ادامه داد: نیروی انتظامی و دستگاه قضا یک خانواده مشترک هستند و کارشان مکمل یکدیگر است.

دادستان تهران با اشاره به این که هیچ سازمان و مجموعه ای به اندازه نیروی انتظامی دارای وظایف متنوع و متکثری نیست، افزود: امروز در برخورد با ناهنجاری های اجتماعی بزرگ ترین نقش را نیروی انتظامی برعهده دارد.

سردارحسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران هم با اشاره به این که وفاق و همدلی خوبی بین پلیس و دستگاه قضا وجود دارد، افزود: محصول و حاصل تعامل و همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، امنیت و آرامشی است که برای مردم ایجاد می شود.

وی با بیان این که با تدبیر، تمهیدات و طرح های انجام شده، شاهد کاهش جرائم مختلف در پایتخت هستیم، تاکید کرد: به طور حتم اقتدار پلیس، اقتدار و سربلندی کشور و نظام سربلند جمهوری اسلامی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس پلیس تهران با تاکید بر لزوم بهره گیری از سیستم ها و سامانه های هوشمند در تعامل پلیس و دستگاه قضا، گفت: بدون شک ارتباط الکترونیک و سیستمی پلیس و دستگاه قضا، برکات و خوبی های بسیار زیادی از جمله جلوگیری از اطاله دادرسی را در پی خواهد داشت.

تشکیل دبیرخانه دائمی

رئیس پلیس تهران همچنین با نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.وی در حاشیه این نشست با بیان این که مشکلاتی در حوزه قوانین، کلانتری‌ها، تقویت توان انتظامی و بحث‌های بودجه‌ای وجود داشت که آنها را به نمایندگان انتقال دادیم، افزود: تقریبا ۱۷محور اقدام مشترک میان پلیس و مجلس را از سال گذشته در موضوعات مختلف آغاز کرده بودیم که این موارد دراین جلسه پیگیری شد.

رحیمی از تصمیم برای ایجاد دبیرخانه‌ای دائمی و مشترک میان پلیس و نمایندگان مردم تهران در مجلس و شورای شهر تهران خبر داد و گفت: در این جلسه تصمیم بر ایجاد این دبیرخانه گرفته شد که به نظرم تصمیم بسیار خوبی است . امیدواریم با استفاده از ظرفیت همکاری مشترک میان پلیس و نمایندگان مردم در مجلس و شورا بتوانیم بسیاری از مشکلات پیش آمده در حوزه‌های مختلف نظیر بودجه، افزایش تعداد کلانتری‌ها و مراکز انتظامی، ارائه خدمات وموارد مربوط به قانون را حل و فصل کنیم.

افتتاح پروژه های عمرانی و مرزبانی

خبر دیگر این که معاون هماهنگ کننده ناجا در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی و مرزبانی گفت: ۱۰۰۰ خانه سازمانی طی یک سال گذشته به بهره‌برداری رسید، هر چند عقب ماندگی سازمانی داریم اما همین تعداد خانه مسکونی قابل قبول است.

سردار محمدعلی نوری نژاد از افتتاح ۱۶۴پروژه اعم از کلانتری، پاسگاه، آگاهی، راهور، منازل مسکونی سازمانی و ستاد مرزبانی خبر داد.

سردارگودرزی فرمانده مرزبانی ناجا هم به پروژه های قابل بهره برداری مرزبانی ناجا در تهران و استان های مرزی اشاره کرد و گفت: در ستاد مرزبانی ناجا و استان های مرزی پروژه های عمرانی آماده بهره برداری و افتتاح است تا مرزبانان بتوانند به بهترین شکل ممکن در تأمین امنیت کشور ایفای نقش کنند.

وی تاکید کرد: ساختمان ستاد شماره ۲، نمازخانه امام سجاد (ع)، نمایشگاه مرزبانی، تعمیرگاه و خشکشویی و غیره از پروژهای عمرانی ستاد مرزبانی ناجا هستند که به بهره برداری رسید.

گودرزی همراهی و کمک های ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی را در افتتاح و ساخت ۱۷۳ باب خانه سازمانی مرزبانان در هنگ های مرزی را قابل توجه دانست.

نسخه مناسب چاپ