‎جانشین فرمانده ناجا: با خودروهای «شوتی» مقابله می‌شود ‏
سرویس خبر: جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه براساس مطالبات مردمی از هفته آینده طرح برخورد و مقابله با خودروهای شوتی اجرا می‌شود، گفت: خودروهای شوتی خط قرمز پلیس است، زیرا توجیه‌های بی‌جا ممنوع است، حریم شکنی، قاچاق و ایجاد رعب و وحشت در جاده‌ها شغل نیست و از اینرو به شدت با قانون شکنان برخورد می‌کنیم‎.

‎سردار قاسم رضایی در مراسم افتتاح مرکز پایش هوشمند فرآیندهای تجارت پلیس گمرگ، هدف پلیس امنیت اقتصادی را مقابله با شبکه‌های قاچاق، بخصوص در مبادی رسمی دانست و افزود: با مسئول سازی دیگر دستگاه‌ها، دغدغه مردم در حوزه اقتصاد کاهش چشمگیری می‌یابد‎.

وی با اشاره به اینکه برآوردها نشان می‌دهد، بیشترین قاچاق کالا از مبادی رسمی صورت می‌گیرد، افزود: استقرار پلیس در گمرکات هدف نیست، بلکه وسیله است تا خلافی در تبادلات تجاری صورت نگیرد‎.

‎رضایی با بیان اینکه برخی از مقررات و قوانین بازدارندگی‌های لازم را ندارند و نیاز به اصلاح یا تغییر دارند، تاکید کرد: مسئولان باید ورود کنند تا ضعف قانون برطرف شود، نیروی انتظامی حامی ملوانان و ته لنجی‌ها است و مرزبانان بارها اعلام کرده‌اند که عملکرد آنان با مرزنشینان کامل می‌شود‎.

‎جانشین فرمانده ناجا، اضافه کرد: هدف گذاری نیروی انتظامی به ممانعت از تبادل نامشروع کالا معطوف است.‏

وی با بیان اینکه استقرار پلیس در گمرکات منجر به تقویت مدیریت در پیشگیری از فساد می‌شود، افزود: آن بخشی از پلیس امنیت اقتصادی که در گمرکات مستقر شده است، باید با بهره مندی از کارشناسان خبره در اتاق‌های فکر هوشمندانه و هدفمند اقدام کنند.

نسخه مناسب چاپ