اخبار کوتاه
 

فلسطین دیدار با جیانی اینفانتینو را رد کرد

فدراسیون فوتبال فلسطین دیدار با جیانی اینفانتینو را به دلیل حضور او در سرزمین‌های اشغالی رد کرد.

به گزارش ایسنا، جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال در سفر به سرزمین‌های اشغالی با مقامات این رژیم دیدار و حتی درباره میزبانی جام جهانی توسط رژیم صهیونیستی نیز صحبت کرد.

جبرئیل راجوب، رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین که قرار بود با اینفانتینو در رام الله ملاقات کند، تصمیم گرفت جلسه را به دلیل حضور اینفانتینو در قبرستانی تاریخی در سرزمین‌های اشغالی و حمایت رییس فیفا از میزبانی رژیم صهیونیستی از جام جهانی، لغو کند.

فدراسیون فوتبال فلسطین توضیح داد که پنج‌شنبه گذشته نامه‌ای از اینفانتینو دریافت کرده است، که در آن تمایل خود برای دیدار از فلسطین و سرزمین‌های اشغالی را اعلام کرده و اظهار داشته که امیدوار است که با مقامات فلسینی نیز دیدار کند.

مسی یا رونالدو؛کدامیک بیشتر هت تریک کرده اند؟

مقایسه ای میان تعداد هت‌تریک‌های مسی و رونالدو در رده‌های ملی و باشگاهی انجام گرفته شده است.

به گزارش فارس،کریس رونالدو در دیدار مقابل لوکزامبورگ موفق به هت تریک شد تا دهمین هت?تریک خود در بازی های ملی را ثبت کند. بر این اساس وی در میان سایر بازیکنان رکورددار هت تریک در بازی های ملی شد.

به همین بهانه مقایسه ای میان تعداد هت‌تریک‌های صورت گرفته میان لیونل مسی و کریس رونالدو در رده‌های ملی و باشگاهی انجام گرفته شده است.

هر دو ابر ستاره دنیای فوتبال در بازی های باشگاهی ۴۸ هت تریک را ثبت کرده اند و این در شرایطی است که آمار رونالدو در بازی های ملی بهتر از مسی است.

رونالدو ۱۰ هت تریک در بازی های ملی داشته است و این در شرایطی است که مسی ۷ هت تریک را ثبت کرده است.

مذاکره با ادووکات برای اخراج برخی بازیکنان تیم ملی عراق

فدراسیون فوتبال عراق با سرمربی هلندی تیم ملی فوتبال این کشور برای اخراج تعدادی از بازیکنان این تیم مذاکره می‌کند.

به گزارش تسنیم، عدنان درجال رئیس فدراسیون فوتبال عراق گفت: پس از کسب نتایج نامطلوب و نمایش دور از انتظار تیم ملی فوتبال عراق در دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ تصمیم گرفتیم تا برخی بازیکنان کنونی را کنار بگذاریم و در این مورد با دیک ادووکات (سرمربی) مذاکره خواهیم کرد.

وی افزود: درخواست من تغییر برخی بازیکنان پس از ارائه سطح فنی ضعیف در چهار دیدار اخیر با هدف بهبود کیفیت تیمی است. پیشنهاد ما جایگزینی بسیاری از بازیکنان تیم فوتبال امید به دنبال نمایش درخشان در رقابت‌های غرب آسیا در عربستان خواهد بود. ادووکات بازی‌های تیم امید عراق را دنبال کرده است و از بازیکنان شناخت دارد.

در جدول رده‌بندی گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا ایران با ۱۰ امتیاز صدرنشین است. کره جنوبی (هشت امتیاز)، لبنان (پنج امتیاز)، امارات (سه امتیاز)، عراق (سه امتیاز) و سوریه (یک امتیاز) هم رتبه‌های دوم تا ششم جدول را در اختیار دارند.

نسخه مناسب چاپ