طرح مشترک تقویت زیرساخت توزیع کالاهای اساسی
رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به طرح مشترک با وزارت صنعت برای تقویت زیرساخت نظام توزیع، گفت: افزایش نرخ ارز و تامین کافی نشدن کالاهای اساسی از عوامل گرانی است.

به گزارش تسنیم، سعید ممبینی در نشست هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران با اشاره به «تقویت زیرساخت‌های نظام توزیع» به عنوان یک طرح مشترک بین اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های دولت و شخص رئیس جمهوری مبنی بر اولویت تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها پس از واکسیناسیون عمومی، هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و تعدادی از رؤسای اتاق‌های اصناف سراسر کشور، در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور یافته و با قائم مقام وزیر در امور بازرگانی و جمعی از مدیران این وزارتخانه دیدار و گفتگو کردند.

وی افزود: در این نشست برنامه‌ها و اهداف کلی دولت در زمینه تنظیم بازار اعلام شد و در مقابل نمایندگان اصناف، مشکلات پیش رو را بیان کردند.

رئیس اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: آنچه مشخص است اینکه لاجرم با پدیده گرانی مواجه هستیم اما اگر در برنامه‌ریزی‌ها عامل گرانی، اصناف تلقی شوند، مسیر اشتباهی را در کنترل این گرانی پیش گرفته‌ایم.

ممبینی تاکید کرد: بر اساس آمار و اطلاعات موجود، عوامل مختلفی از جمله افزایش نرخ ارز، تامین کافی نشدن کالا به ویژه کالاهای اساسی، تحریم و … در افزایش قیمت‌ کالا دخیل هستند و فقط با توجه به مجموعه این عوامل می‌توان برنامه‌هایی برای کنترل گرانی ارائه کرد.

نسخه مناسب چاپ