لغو روادید ایران و عراق برای سفرهای هوایی
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مجوز لغو روادید بین ایران و عراق صادر شده اما قرار است فعلاً لغو روادید در سفرهای هوایی صورت گیرد.

علیرضا رشیدیان درباره راه‌اندازی مجدد کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات به تسنیم گفت: هنوز تاریخ اعزام کاروان‌های زیارتی مشخص نشده اما با توجه به تجربه ایام اربعین و مجوزی که پیش از این ایام از ستاد ملی کرونا دریافت کردیم، پیگیر هستیم تا اعزام محدود و مدیریت‌شده زائران را با شروطی که وزارت بهداشت به ما اعلام کرده از سر بگیریم.

وی افزود: ما از طرف عراقی درخواست موافقت با اعزام روزانه هزار زائر را داشته‌ایم. همچنین ظرفیت بالقوه‌ای برای زائران مشخص کرده‌ایم که شامل هتل ها و محل‌های اقامت دارای استانداردهای لازم، سیستم تغذیه، تدارکات و شرکتهای حمل‌ونقل است که می‌توانند خدمات استانداردی به ما ارائه کنند و قرار است دفاتر زیارتی با توجه به هزینه و سلیقه متقاضی این ظرفیت های را به آنها معرفی کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: از آنجایی که بیمه یکی از الزامات سفرهای خارجی است بیمه مناسبی به‌صورت فراگیر طراحی شده و خدمات بهداشتی و درمانی توسط هیات پزشکی تأمین خواهد شد.

رشیدیان درباره لغو روادید هم گفت: طبق آنچه الکاظمی نخست وزیر عراق در سفر خود به تهران اعلام کرد قرار لغو روادید فعلاً در مسیرهای هوایی صورت گیرد اما برای مرزهای زمینی روادید برقرار است. البته این امر هنوز اجرایی نشده یعنی هنوز اولین زائر بدون روادید وارد عراق نشده است ولی هم مجوز آن وجود دارد و هم می‌توان امیدوار بود که با ازسرگیری اعزام‌ها روادید از مرزهای هوایی لغو شود.

نسخه مناسب چاپ