انفجار در مسجد شیعیان «قندهار» افغانستان با ۶۲ شهید و ۲۰۰ زخمی
 

سرویس خارجی: یک هفته پس از حمله تروریستی داعش به مسجدی در ولایت قندوز که منجر به شهادت دهها شیعه شد،وقوع انفجار در مسجد «امام‌بارگاه فاطمیه» شیعیان در قندهار افغانستان دست کم ۶۲شهید و ۲۰۰ زخمی بر جا گذاشت.

منابع خبری از وقوع انفجار انتحاری حین برگزاری نماز جمعه در بزرگترین مسجد متعلق به شیعیان در مرکز ولایت قندهار خبر دادند.مقام‌های محلی به پایگاه طلوع نیوز افغانستان گفتند:این انفجار توسط سه عامل انتحاری صورت گرفت.درهمین حال،نیروهای طالبان پس از این انفجار برای بستن تمامی راه‌های منتهی به مسجد به سوی آنجا اعزام شدند.

سخنگوی وزارت کشور طالبان هم گفت: برای تحقیقات بیشتر این رویداد یک تیم ویژه به محل رویداد اعزام شده است. منابع نزدیک به طالبان اعلام کردند که محافظان مسجد شیعیان در قندهار که از اعضای طالبان بودند نیز بر اثر این انفجار کشته شدند. همچنین طالبان، هدف قرار دادن غیر نظامیان در مسجد شیعیان قندهار را محکوم کرد. در چنین شرایطی سازمان ملل در بیانیه ای انفجار انتحاری در مسجد قندهار افغانستان را به شدت محکوم کرد. همزمان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای حمله تروریستی کوردلان تکفیری به مسجد فاطمیه قندهار را به شدت محکوم کرد و نسبت به توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان امت اسلام هشدار داد.سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل هم در بیانیه ای حمله انتحاری به مسجد شیعیان در ولایت قندهار افغانستان را به شدت محکوم کرد و به خانواده های جان باختگان این حمله تسلیت گفت.همزمان، سیدعمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق طی پیامی شهادت شیعیان در مسجد قندهار افغانستان را تسلیت گفت.

خبر دیگر این که، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: دولت جدید افغانستان که طالبان تشکیل داده است، فراگیر نیست و در به رسمیت شناختن این گروه عجله نمی کنیم.

نسخه مناسب چاپ