احزاب شیعه عراق بار دیگر در رد نتیجه انتخابات بیانیه دادند
سرویس خارجی: هیات هماهنگ‌کننده احزاب‌ شیعی عراق بار دیگر بیانیه‌ای در ارتباط با شمارش آراء انتخابات پارلمانی عراق صادر و نتایج اعلام شده را مجدداً رد کرد.

در بیانیه تشکل موسوم به «چارچوب هماهنگ‌کننده احزاب‌ شیعی» آمده است: پیش از این اعلام کردیم که نتیجه اولیه انتخابات را به دلیل یک سری داده‌های فنی روشن، نمی‌پذیریم. این بیانیه تأکید کرد: هرج‌ و‌ مرجی که در اعلام نتایج و سرگردانی که طی دو روز گذشته در اجرای اقدامات ملاحظه شد و همچنین عدم دقت در اعلام حقایق، عدم اطمینان ما را نسبت به اقدامات کمیساریای انتخابات دوچندان کرده است.

چارچوب هماهنگ‌کننده احزاب شیعی در ادامه تفزود: این مسئله باعث می‌شود که ما مجدداً نتیجه اعلام شده را رد کنیم و هشدار دهیم که تداوم این روند، صلح مدنی را به خطر می‌اندازد. چارچوب هماهنگ‌کننده احزاب شیعی شامل ائتلاف ها و فهرست‌های انتخاباتی «الفتح»، «دولت قانون»، «عصائب اهل الحق»، «کتائب حزب‌ الله»‌ و برخی دیگر از احزاب و جریان‌های شیعی عراق است. در این حال برهم صالح رئیس جمهور و مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در بیانیه مشترکی اعلام کردند: اراده و خواست مردم، اصل اساسی و قانونی به عنوان منبع مشروعیت حکومت است.

نسخه مناسب چاپ