اخبارکوتاه
آغاز ساخت بیمارستان ۵۴۰تختخوابی در حاشیه شهر مشهد

مشهد – خبرنگار اطلاعات: عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۵۴۰تختخوابی در حاشیه شهر مشهد آغاز شد.

استاندار خراسان رضوی در مراسم کلنگ‌زنی این طرح با قدردانی از تولیت آستان قدس رضوی که زمین ساخت بیمارستان مذکور را در اختیار قرار داده است ،افزود: تولیت آستان قدس رضوی برای ارائه خدمات در همه ابعاد، حمایت‌های لازم را داشته است و نسبت به حاشیه شهر مشهد همیشه نگرانی دارد.

یعقوبعلی نظری افزود:در جهت خدمت‌رسانی به مردم و سرعت بخشی به عملیات ساخت بیمارستان ۵۴۰تختخوابی مشهد از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد که در این خصوص بارقه‌های امید خوبی در تعامل با وزراتخانه ها جهت رفع مشکلات بودجه‌ای ساخت پروژه‌ها ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: باید مشهد و استان خراسان رضوی در تمامی ابعاد به یک کارگاه فعالیت اقتصادی گسترده تبدیل شود تا مردم بیش از پیش از مزایای آن بهره‌مند شوند .

محمد علی کیانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در این مراسم اظهارداشت:این بیمارستان ۵۴۰تختخوابی در زمینی به مساحت ۵ هکتار و با زیر بنای ۶۰هزار متر مربع در یک منطقه کم برخوردار و پر جمعیت شرق مشهد ساخته می شودکه در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، ساخت این بیمارستان طی مدت ۴ سال به اتمام خواهد رسید.

ایجاد ۲۵۰۰طرح اشتغال در حوزه آزادکاری

سرویس شهرستان ها: مراسم آغاز رویداد ملی «برکتینو» و بهره‌برداری از ۴۰۰طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری در سراسر کشور برگزار شد.

محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم گفت: ایجاد ۲۵۰۰طرح اشتغال در قالب این رویداد و از طریق آزادکاری تا پایان امسال در دستور کار است.

ترکمانه افزود: هدف از برگزاری رویداد ملی «برکتینو» ایجاد ظرفیت‌های مناسب برای ایجاد اشتغال در حوزه آزادکاری است. همچنین در قالب این رویداد، از شرکت‌های فعال و واسط در این حوزه حمایت می‌شود.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، جامعه مخاطبان هدف «برکتینو» افراد تحصیلکرده و دانشگاهی با مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط در مناطق روستایی و محروم کشور هستند.

جشنواره عدلیه و رسانه در حوزه مطبوعات استان یزد برگزار می شود

یزد ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به تأکیدات سند تحول قوه قضائیه در خصوص آزادی مطبوعات و رسانه‌ها گفت: دومین جشنواره عدلیه و رسانه با هدف تحقق سند تحول قوه قضائیه در حوزه مطبوعات برگزار می‌شود.‏

غلامعلی دهشیری در نشست هم اندیشی دومین جشنواره عدلیه و رسانه استان یزد بر لزوم بهره‌گیری از نقش رسانه‌ها در جهت جریان سازی در جامعه تأکید کرد و گفت: در سند تحول قوه قضائیه به عنوان یک سند راهبردی که به توشیح مقام معظم رهبری نیز رسیده، آزادی مشروع که یکی از مصادیق آن آزادی مطبوعات و رسانه است، مورد تأکید و توجه قرار گرفته و در ۵ بند به آن اشاره شده است.‏

وی افزود: موارد تأکید شده در سند تحول در خصوص مطبوعات و راهکارهای تبیین شده در این خصوص جزو اهداف سند تحول است که باید تا پایان تیر ماه ۱۴۰۱ طبق زمانبندی اعلام شده در سند تحول قوه قضائیه عملیاتی شود.‏

انتصاب مسئول کمیته حفظ آثار شهدای ورزشکارخوزستان ‏

رامهرمز ـ خبرنگار اطلاعات: طی حکمی از سوی رضا باقری رئیس بسیج ورزشکاران اداره کل ورزش و جوانان خوزستان، سید مهدی ابوس یکی از اهالی خوش نام ورزش و از نویسندگان باتجربه ورزش خوزستان به سمت مسئول کمیته حفظ آثار شهدای ورزشکار این استان منصوب شد.‏

شایان ذکر است که یکی از وظایف مهم این کمیته، شناسایی، احصاء، تکریم و پاسداشت شهدای ورزشکار استان خوزستان طی دوران نهضت انقلاب اسلامی، ۸ سال دفاع مقدس و مدافعان حرم است.‏

نسخه مناسب چاپ