بنیاد فرهنگی آیت الله جعفری در کرمان راه اندازی می شود
 

سرویس شهرستان ها: رئیس ستاد بزرگداشت آیت الله سید یحیی جعفری امام جمعه پیشین کرمان با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف در آیین بزرگداشت این عالم وارسته گفت: راه اندازی بنیاد فرهنگی آیت الله جعفری در کرمان یکی از این برنامه هاست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهدی عرب پور در جمع خبرنگاران با بیان این که بنیاد فرهنگی امام جمعه پیشین کرمان با پیگیری خانواده ایشان و نماینده ولی فقیه در استان کرمان بزودی ثبت و ایجاد می شود، ادامه داد: شخصیت و زحمات مرحوم آیت الله جعفری باید برای مردم بازگو شود تا بتوانیم در تجلیل از عالم، علم و شخصیت های خدمتگزار قدم ناچیزی برداریم.

وی گفت: آیت الله جعفری از روحانیون مبارز شهر کرمان بود که از سال ۴۲اقدامات زیادی در تنویر افکار عمومی انجام داد به طوری که با سخنرانی در مجالس، انقلابیون را راهنمایی و هدایت می کرد.ایشان همچنین از سال ۵۰تا ۵۷که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید هم خدمات زیادی انجام داد و در پیروزی انقلاب اسلامی نقش ایفا کرد؛ اقدامات ساواک علیه ایشان توسط اداره کل اطلاعات استان کرمان به صورت یک جلد کتاب جمع آوری شده است.

عرب پور افزود: آیت الله جعفری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی نماینده موقت ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان بود و بعد از آن به طور دائمی در این پست خدمت کرد. نماینده پیشین ولی فقیه در کرمان همچنین در دوران دفاع مقدس حضوری پررنگ و جهادی در جبهه ها داشت و در حمایت هایی که برای جبهه انجام می شد همواره فعال بود.

وی تاکید کرد: آیت الله جعفری بعد از اتمام جنگ محوریت فرهنگی استان کرمان را برعهده داشت و در شورای فرهنگ عمومی همواره حضور می یافت و مردم را راهنمایی می کرد.

عرب پور در ادامه از صداقت، صفا، صمیمیت و جهاد به عنوان خصوصیات امام جمعه پیشین کرمان یاد و تاکید کرد: یادمان آیت الله جعفری با بهره گیری از بخشی از آثار به جا مانده از این عالم فقید در مصلای کرمان ایجاد و مقبره ای هم برای ایشان ساخته خواهد شد.

علی انجم شعاع مسئول کمیته آیین سالگرد آیت الله جعفری هم در این نشست خبری به رفاقت شهید سپهبد قاسم سلیمانی با آیت الله جعفری اشاره کرد و درباره برنامه های شاخص سالگرد درگذشت این عالم گفت: برنامه شاخص این بزرگداشت، ساعت ۹ صبح پنجشنبه این هفته در مصلا برگزار می شود،همچنین روز چهارشنبه برنامه ای ساعت ۱۵ با حضور اقشار مختلف مردم بر مزار امام جمعه پیشین کرمان برگزار می شود.

نسخه مناسب چاپ