اخبارکوتاه
آبگیری تالاب قوری گل بستان آباد آغاز شد

بستان آباد ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از تامین آب و آغاز آبگیری تالاب بین‌المللی «قوری‌گل» بستان آباد خبر داد.‏

حسن عباس نژاد با اشاره به آغاز آبگیری این تالاب گفت: امیدواریم با رفع نقایص جزیی کانال آبرسانی و شرایط اقلیمی مناسب، آبگیری تالاب به خوبی انجام شود.‏ وی با بیان اینکه حقابه‌ تالاب ۸ر۳ میلیون متر مکعب است، افزود: حفظ تنوع زیستی در این تالاب بستگی به تامین حقآبه آن دارد که اگر به خوبی انجام شود، در سال آتی شاهد شکوفایی اکوسیستمی منطقه خواهیم بود.‏ مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به وجود ۲۷ تالاب در این استان گفت: تعدادی از این تالاب‌ها فصلی و برخی مانند قوری گل و قره قشلاق دایمی هستند و شرایط تالاب‌های استان با توجه به کاهش بارندگی‌ها خوب نیست و مانند قوری گل، از شرایط نامناسبی دارند.‏

برخی پزشکان، بیماران را چک سفید می‌بینند!‏

شهرری ـ خبرنگار اطلاعات: معاون دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان ری ازنظارت ضعیف مسئولان تأمین اجتماعی بر عملکرد بخش درمان انتقاد کرد‎.

‎داود عسکری گفت: نظارت بر درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های تأمین‌اجتماعی به‌طور محسوس ضعیف شده است و متأسفانه برخی پزشکان به بیماران ومراجعان به بخش‌های درمانی تأمین‌اجتماعی به چشم چک سفید نگاه می‌کنند‏‎!

‎این فعال کارگری با تقبیح رفتارهای بعضی پزشکان درمقابل مراجعان به بیمارستان‌ها ومراکز درمانی تأمین‌اجتماعی گفت: چرا فلان پزشک متخصص در یکی از بیمارستان‌ها بیمار را درمان نمی‌کند، و نشانی فلان بیمارستان را می‌دهد؟ چون اینجا نمی‌تواند هزینه‌ای بابت درمان طلب کند وآنجا هرچه بخواهد می‌تواند ازبیمار اخذ کند‎!! ‎داود عسکری با اشاره به مراجعه روزانه صدها نفر به بیمارستانی مثل میلاد برای دریافت خدمات پزشکی و معطلی چندین روزه آنان گفت: بیمار را آنقدر می‌دوانند که از خیر بیمارستان می‌گذرد و لاجرم هزینه‌های سنگین بیمارستان‌های خصوصی را متحمل می‌شود‏‎.‌

تعلل در پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز پذیرفتنی نیست

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: هیچ عذری از دستگاه‌های متولی برای تعلل در پیشگیری و تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز پذیرفته نیست.‏

حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری استان گلستان در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان گفت: گزارش‌های مردمی که به دست ما می‌رسد، حاکی از ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه «زیارت» گرگان است و این نشان می‌دهد دستگاه‌های مسئول در این بخش در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده‌اند و اگر دستگاه‌های متولی مانند آب منطقه‌ای درباره حریم و بستر رودخانه و امور اراضی درباره زمین‌های کشاورزی در منطقه زیارت به موقع پیشگیری و برخورد می‌کردند، امروز کار به صدور احکام قضایی و قلع و قمع نمی‌رسید.‏ از این پس، چه در اجرای احکام قلع و قمع و چه در اهمال در انجام وظایف قانونی هیچ عذر و بهانه‌ای مبنی بر نداشتن ابزار قلع و قمع پذیرفته نیست و دادستانی با عنوان ترک فعل و مسامحه در انجام وظایف قانونی برای مدیران دستگاه‌های متولی ورود خواهد کرد.‏

اجرای ‎طرح پاییزه کتاب در سمنان

سمنان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تبریک هفته کتاب جمهوری اسلامی گفت: همزمان با هفته کتاب، طرح پاییزه کتاب نیز با تخفیف ۳۰درصدی برگزار می‌شود‏‎.

‎فرشید فلاح گفت: طرح پاییزه کتاب به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود و دوستداران کتاب و کتابخوانی می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های منتخب کتاب‌های مورد نیاز خود را با تخفیف مناسب دریافت کنند‎.

‎وی اظهار داشت: در هفته کتاب دستگاه‌های فرهنگی برنامه‌های متنوعی را برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان برگزار می‌کنند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به این مناسبت برگزاری بیش از ۳۰ عنوان برنامه را اجرا می‌کند‏‎. فلاح با تبریک انتخاب سمنان به عنوان یکی از ۵ شهر خلاق کتاب کشور از میان ۱۹۰ شهر شرکت کننده خاطرنشان کرد: این انتخاب در حالی صورت گرفته که سمنان فقط با ۷۰ امتیاز در این رویداد مهم شرکت کرده است‎.

‎وی با بیان اینکه شهرهایی با سابقه شرکت در این رقابت مهم کشوری از ابتدا ۳۰ امتیاز دارند افزود: سمنان به دلیل اولین بار حضور در این رویداد از کسب ۳۰ امتیاز محروم بوده است‎.

کنترل اراضی طبیعی کرمانشاه با پهپاد‏

کرمانشاه ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کرمانشاه گفت: اراضی طبیعی استان کرمانشاه با پهپاد کنترل خواهد شد‏‎.

‎فریدون یاوری افزود: تعداد نیروهای یگان حفاظت محیط ‌زیست استان کرمانشاه ۶۰ نفر است که در ۱۴ شهرستان این استان و در قالب یگان‌های حفاظت محیط زیست مستقرند‎.

‎مدیرکل حفاظت محیط‌زیست کرمانشاه گفت: مجموعاً ۲۳۸ هزار هکتار یعنی ۱۰ درصد از عرصه‌های استان کرمانشاه منطقه حفاظت شده، پناهگاه حیات‌وحش و آثار طبیعی ملی زیر نظر حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه قرار دارند.

‎یاوری ادامه داد: کمبود نیروی انسانی، خودرو و تجهیزات انفرادی و از جمله دمنده و آتش‌کوب با توجه به مصرفی بودن آنها در حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه وجود دارد‎ و برای مدیریت مناطق حفاظت شده استان کرمانشاه به تکنولوژی‌های جدید سیستم‌های کنترل هوشمند مانند دوربین‌های مدار بسته نیاز است‎.

نسخه مناسب چاپ