‎تشکیل کمیته مردمی ستاد دومین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی
کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: کمیته مردمی ستاد دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی تشکیل شده است و تمامی ظرفیت‌ها برای برگزاری باشکوه و مردمی این مراسم باید بسیج شود‎.

‎حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی در جلسه اعضای کمیته مردمی ستاد دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: حاج قاسم هم قبل و هم بعد از شهادت، عامل وحدت بود‎.

‎وی با بیان اینکه تشکل‌های مذهبی در نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم کار تسهیلگری خدمت به زائران حاج قاسم را به‌خوبی انجام دادند، گفت: امسال نیز با هم‌افزایی بیشتر تمامی تشکل‌های مذهبی از هیئات، مساجد و گروه‌های مختلف پای کار هستند و اعلام آمادگی کرده‌اند‏‎.

‎حقانی با اشاره به اینکه دیدار با خانواده‌های شهدای تشییع، راه‌اندازی حسینیه‌های سیار و اجتماع سلیمانی‌ها برخی از برنامه‌های نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم بود، افزود: تعداد زیادی بسته‌های معیشتی کمک‌های مؤمنانه به یاد و نیت حاج قاسم نیز در میان نیازمندان به‌ویژه در جنوب استان توزیع شده است‎.

‎وی با بیان اینکه روضه‌های خانگی با نام و یاد حاج قاسم در سراسر استان کرمان با اعزام مبلغان و مداحان اهل‌بیت(ع) برگزار شد، ادامه داد: مراسم محوری عزاداری فاطمیه با حضور تمامی هیأت‌های مذهبی در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم برگزار می‌شود‏‎.

* بیست و یکمین دوره انتخاب کتاب سال کرمان برگزار می‌شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در نشستی با اصحاب رسانه با بیان اینکه امسال بیست و یکمین دوره انتخاب کتاب سال استان کرمان برگزار می‌شود، گفت: رویداد کتاب سال از سال ۷۳ در استان کرمان برگزار می‌شود و این استان در برگزاری رویداد انتخاب کتاب سال در کشور پیشگام بوده است‎.

‎محمدرضا علیزاده با بیان اینکه رویداد کتاب سال یک برنامه تخصصی برای نویسندگان و مولفان کتاب است، گفت: در سال جاری بعد از ۲ سال وقفه بیست و یکمین دوره انتخاب کتاب سال چهارم آذر ماه در رفسنجان برگزار می‌شود‏‎.

‎مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه از آثار داوری شده در مراسم اختتامیه تجلیل می‌شود،افزود: فراخوان دوره بیست و دوم انتخاب کتاب سال در مراسم اختتامیه بیست و یکمین دوره منتشر می‌شود‏‎.

‎علیزاده با اشاره به اینکه در اولین دوره انتخاب کتاب سال در کرمان بیش از ۷۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود اظهارداشت: در دوره بیست و یکم این رویداد بیش از ۵۰۰ اثر ارسال و داوری شده است.‏

وی گفت: مراسم اختتامیه بیست و یکمین دوره کتاب سال استان کرمان در مجتمع مس سرچشمه و با همکاری شرکت ملی مس برگزار و از ۸ اثر برگزیده تقدیر می‌شود و ۱۶اثر نیز به‌عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شده است‎.

‎مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه طرح پاییزه کتاب نیز در کرمان آغاز و یارانه خرید کتاب در این طرح ۱۵ تا ۲۰ درصد در نظر گرفته شده است،افزود: این طرح تا سوم آذرماه در استان کرمان برگزار می‌شود و سقف مجاز خرید برای هر نفر حداقل ۳۰۰ هزار تومان بوده و یارانه خرید ۶۰ هزار تومان تعیین شده است‎.

‎وی با بیان اینکه حدود ۲۷ کتابفروشی در استان کرمان در اجرای طرح پاییزه کتاب مشارکت دارند،ادامه داد: در سال گذشته بالغ بر ۵۵۰ میلیون تومان، کتاب در اجرای طرح پاییزه فروخته شده است.‏

نسخه مناسب چاپ