‎ ‎برگزاری مراسم یادواره ۳۷۱ شهید ایل کلهر در ایوان غرب‏
ایوان غرب ـ خبرنگار اطلاعات:درمراسمی باحضور پرشور مردم شهرستان ایوان غرب، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و رزمندگان دوران ‌دفاع مقدس، نمایندگان حوزه ‌شمالی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام‌، سردار کوثری از فرماندهان سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس و نماینده کنونی مردم‌ در مجلس شورای اسلامی، سردار شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین استان، فرماندهان نظامی، فرماندار و امام جمعه شهرستان ایوان ،مدیران ‌ادارات شهرستان، فرهنگیان دانشجویان و دانش آموزان و اصحاب‌رسانه، یادواره ۳۷۱ شهید ایل کلهر این شهرستان در استادیوم شهید پیرحیاتی برگزار شد.

در این یادواره مراسم ‌متنوعی از جمله بازسازی حمله‌ ارتش ‌بعث عراق از طرف سومار و تنگه کوشک حماسه به یادماندنی دفاع مردم‌غیور شهرستان ایوان و شهادت عده‌ای از مردم و از جمله شهیدان دوبرادر فلاحی و سرتیپ شهید خرم رودی فرمانده ‌هنگ ژاندارمری ایلام به نمایش درآمد و در ادامه حیدری، امام‌جمعه شهرستان ایوان، فلاحی نماینده مردم‌استان در مجلس شورای اسلامی سردار شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام و سردارکوثری از فرماندهان ارشد سپاه در دوران دفاع مقدس و نماینده کنونی تهران ‌در مجلس شورای اسلامی پیرامون‌ رشادت‌های مردمی شهرستان ایوان غرب و نقش شهدای این منطقه در جنگ تحمیلی از جمله دفاع مردم‌این شهرستان در حماسه تنگه کوشک سخن گفتند.

سردارکوثری از مردم ایوان، به دلیل برگزاری این یادواره تشکر کرد. و گفت: شهرستان ایوان، دیار شهیدان گرانقدری است که ازجبهه‌های مختلف دفاع کرده‌اند.

وی افزود: ایل غیور کلهر در جغرافیای کشور نقش بسزایی دارد، در این خطه شهیدان گرانقدری حضور دارند که نمونه آنها شهید جاسم امامی است و شهیدان دیگری را باید نام برد که من دست ‌تک‌تک مردم ‌شهرستان ایوان را که خالق شگفتی‌های زیادی هستندمی بوسم‎.

‎سردارکوثری گفت: شهدای این‌شهرستان همه نام‌ و نشان دارند اما ما در این یادواره مهمان ۲ شهیدی هستیم که نام و نشان ندارندکه و گمنام هستند. در مراسم یادواره ۳۷۱ ستاره آسمانی شهرستان ایوان پیکر ۲ شهید گمنام نیز توسط مردم ‌تشیع توسط مادر شهیدان عبدالمهدی و محمدکریم پیرحیاتی با نثار شاخه‌های گل از آنان استقبال شد‏‎.

نسخه مناسب چاپ