اخبار کوتاه
 

تأیید مجوز حرفه‌ای ۳ باشگاه ایرانی در کنفدراسیون فوتبال آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا از ارائه قطعی مجوز حرفه‌ای به سه باشگاه از فوتبال کشورمان خبر داد.

به گزارش تسنیم، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی باشگاه‌های دارای مجوز حرفه‌ای را منتشر کرد که فولاد مبارکه سپاهان، فولاد خوزستان و گل‌گهر سیرجان، باشگاه‌های ایرانی بوده‌اند که این مجوز را به صورت قطعی دریافت کرده‌اند.

همچنین دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، مجوز حرفه‌ای را با ارائه تضامین قانونی به دست آورده‌اند و مجوز این دو باشگاه همچنان در کمیته کنترل ورودی AFC بررسی می‌شود. در میان کشورهایی که باشگاه‌های آنها مجوز حرفه‌ای گرفته‌اند، ژاپن با کسب ۵۴ مجوز حرفه‌ای در رتبه نخست قرار دارد. البته مجوز ۵۰ باشگاه این کشور با تضامین قانونی بوده و همچنان در دست بررسی است.

اشتباه فدراسیون تنیس درباره نیما عالمیان

ظاهرا اشتباه فدراسیون در ثبت نام بازیکنان، شانس نیما عالمیان برای بازی انفرادی در آمریکا را از بین برده است.

به گزارش فارس، مسابقات جهانی تنیس روی میز در حالی از فردا در هیوستون آمریکا آغاز می‌شود که ایران با سه نماینده یعنی نوشاد و نیما عالمیان و امیرحسین هدایی حضور خواهند داشت. در این رقابت‌ها نوشاد و نیما در بخش دوبل بازی می‌کنند و در بخش انفرادی نیز نوشاد با امیرحسین هدایی حضور خواهد داشت.

نکته عجیب این است که ظاهرا مسئولان فدراسیون تنیس روی میز در ثبت نام بازیکنان اشتباه کرده و در حالی که نیما شانس بازی در بخش انفرادی را هم داشته، این کار صورت نگرفته و نام او فقط برای دوبل اعلام شده است.

در جدول مسابقات نفراتی با رنکینگ پایینتر از نیما حضور دارند و از دست رفتن شانس حضور در بخش انفرادی باعث ناراحتی این بازیکن در آمریکا شده و بار روانی زیادی را روی این بازیکن داشته است.

پیام خداحافظی رونالدو برای سولسشر

فوق ستاره پرتغالی منچستریونایتد به جدایی «اوله گونار سولسشر» واکنش نشان داد و پیامی برای او منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، «اوله گونار سولسشر» پس از کسب نتایج ضعیف با منچستریونایتد، بالاخره از سمت خود برکنار شد و از اولدترافورد خداحافظی کرد. «کریستیانو رونالدو» نیز در واکنش به اینم موضوع در توییتر خود نوشت:

زمانی که برای اولین بار به اولدترافورد آمدم، او مهاجم من بود و از زمانی که به منچستریونایتد برگشتم مربی من بود اما بیشتر از همه، «اوله» یک انسان برجسته است. برایش بهترین‌ها را در هر آنچه که زندگی برایش در نظر گرفته آرزو می‌کنم.

موفق باشی دوست من!، تو لیاقتش رو داری!

نسخه مناسب چاپ