افزایش مشارکت شاعران پیشکسوت کرمان در جشنواره ملی شعر رضوی
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به برگزاری ۲۶دوره جشنواره شعر رضوی گفت: حضور، همراهی و مشارکت پیشکسوتان حوزه شعر کرمان و کشور یکی از نقاط محوری و قوت برگزاری این جشنواره است که باید با ایجاد تدابیری هر سال این همراهی و حضور را در جشنواره شاهد باشیم.

محمدرضا علیزاده در سومین نشست تخصصی هیات اندیشه ورز بیست و هفتمین جشنواره ملی شعر رضوی استان کرمان افزود: جشنواره ملی شعر رضوی از سال ۱۳۷۳و به همت جمعی از مدیران و شاعران و فعالان عرصه شعر کرمان پایه گذاری شد و طی این سال ها جشنواره شاهد فراز و فرودهای متعددی بوده ، اما برگزاری متوالی و منسجم آن موجب شده است این جشنواره به نام کرمان پیوند بخورد.

وی تاکید کرد: افتخار ما کرمانی‌ها است که چنین جشنواره آیینی و مذهبی با این موضوع با اهمیت و در حوزه شعر در استان و شهر کرمان برگزار می شود و افتخار ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خادمی چنین جشنواره ای است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: خوشحالیم چنین جشنواره آیینی و امام رضایی برای ترویج و گسترش مکتب و سبک زندگی رضوی پس از گذشت بیش از ربع‌قرن همچنان با حضور و همراهی شاعران و فعالان عرصه شعر در این استان و سراسر کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد. وی با اشاره به برگزاری نشست تخصصی هیات اندیشه جشنواره شعر رضوی ادامه داد: طی سال‌های گذشته در برپایی این جلسات و هم اندیشی ها وقفه ایجاد شده بود، اما چنین جلسات اتاق فکری در دوره گذشته هم تشکیل شد و امسال هم در حال برگزاری اتاق فکر جشنواره هستیم.

علیزاده تاکید کرد: اعتقاد داریم نقد منصفانه و نقد درست موجب می شود نقاط ضعف و قوت هر جشنواره شناسایی شود و دوره بعد بر اساس آن‌ها نقشه راه و برگزاری جشنواره از سوی دست‌اندرکاران و ستاد اجرایی جشنواره تهیه و

آماده سازی شود. وی افزود: یکی از آفت‌های جشنواره هایی که به طور سالانه و پیوسته برگزار می شوند، تکرار و روزمرگی است که بدون تردید پس از چندین دوره برگزاری موجب ملال و عدم نتیجه مناسب می‌شود ، طی سال های گذشته انتقادها را در خصوص این جشنواره شنیدیم و تلاش کردیم بر اساس انتقادات درست و هدفمند اصلاحاتی در ساختار، شکل و نحوه برگزاری جشنواره ایجاد کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان این که هدف ما گسترش سبک و سیره فرهنگ رضوی است، تاکید کرد: این هدف با بسترسازی جشنواره شعر رضوی تسهیل شده، اما لازم است محصول این جشنواره که اشعار بسیار زیبا و فاخری در حوزه شعر رضوی است از سوی مداحان، وعاظ، سخنرانان، رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد تا با نشر و انتشار اشعار قابل توجه در سطح جامعه، نیت جشنواره که جلب توجه آحاد مردم به فرهنگ منور رضوی است، محقق شود. احمد اسداللهی شاعر پیشکسوت استان کرمان هم در این جلسه جشنواره را حرکتی پیوسته و اثر گذار در حوزه شعر آیینی کشور عنوان کرد و گفت : باید هر سال طرحی جدید و نو برای تازگی و به روز بودن جشنواره از سوی

دست اندرکاران در نظر گرفته شود. جشنواره شعر رضوی همواره در ایام دهه کرامت برگزار می شد اما بیست و هفتمین جشنواره شعر رضوی امسال در ۳۰آذر ماه برگزار خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ