مازوت سوزی نیروگاه تبریز و آلودگی شدید هوای شهر
 

سرویس شهرستان ها: هرسال با شروع فصل سرما، آلودگی هوا میهمان کلانشهرهای کشورمان می شود و در همین موعد مسئولان و متولیان به فکر رفع این معضل کهنه می افتند! ناگفته پیداست برگزاری جلسات آنها نه فقط کمکی به رفع مشکل نمی کند، بلکه سبب تحمیل هزینه های جدید از جیب مردم می شود.

به گفته کارشناسان، آلودگی هوای کشورمان دلایل متعددی دارد که البته تاکنون فقط به عواملی که مردم در آن تاثیر دارند( نظیر اخذ معاینه فنی خودرو)، توجه شده است و هیچ عزم و همتی برای رفع عواملی که مسئولان در آن نقش مستقیم یا غیر مسقیم دارند، وجود ندارد.

تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرها به خودروهای نو و اسقاط خودروهای کهنه یکی از همین موارد است که متاسفانه سالهاست نسبت به آن بی توجهی می شود و به دنبال آن، میزان زیادی آلودگی مرگبار از اگزوز اتوبوس ها و تاکسی های فرسوده وارد هوای شهرها و ریه مردم می شود.

عامل دیگری که کارشناسان محیط زیست از آن به عنوان یکی از دلایل اصلی آلودگی هوا و افزایش شمار مرگ و میر ناشی از همین معضل کهنه یاد می کنند ،مازوت سوزی است.

درحقیقت پالایشگاه ها به جای تامین هزینه گاز کارخانه مورد نظر، مازوت را به قیمت بسیار نازل تهیه و از آن استفاده می کنند تا سود بیشتری عایدشان شود ،غافل از این که همین موضوع سالانه بروز بسیاری از بیماری های تنفسی و حتی مرگ هموطنانمان را رقم می زند.

طی سنوات گذشته دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم چندین بار به این حوزه ورود کرده است که البته هیچ کدام به نتیجه ای منتج نشده است، در غیر این صورت امروز نه شاهد آلودگی مرگبار هوای کلانشهر ها بودیم و نه مازوت سوزی !

به گفته مسئولان، مشکل مازوت سوزی نیروگاه تبریز از طریق جایگزینی با گاز نیروگاه هریس رفع خواهد شد ولی هنوز خبری از تحقق آن نیست که به طور حتم هر ثانیه تاخیر در انجام این کار، سبب گرفتاری بیشتر مردم و بیماری آنها می شود.

افزایش آلودگی هوا در تبریز

یک هفته‌ای می‌شود آلودگی هوا گریبان گیر تبریزی‌ها شده و شهروندان این باغ شهر قدیم، از استشمام هوای پاک به ریه‌های خود محروم مانده‌ و محکوم به دود خوری شده‌اند.

۲ سال قبل زمانی که حرف آلودگی هوا به میان می آمد، انگشت اتهام به سمت وسایل نقلیه‌ پیش می‌رفت به طوری که طبق گفته مسئولان محیط زیست، ۷۲درصد آلودگی هوا، سهم خودروها و فقط ۲۱درصد آن مربوط به صنایع بود. هرچند چشم‌پوشی از واقعیت تردد ۶۰۰اتوبوس فرسوده در سطح شهر تبریز انکارپذیر نیست ولی اکنون با قطعی گاز نیروگاه‌های تبریز و سهند، به طور علنی مازوت سوزی این ۲، بلای جان تبریز شده است.

قانون، استفاده از سوخت مازوت به ویژه هنگام آلودگی هوا را منع کرده، اما با این حال از ۱۵ شهریور امسال، برخلاف سال‌های گذشته که از پایان آبان ماه سوخت جایگزین استفاده می‌شد، نیروگاه تبریز به دلیل تصمیمات مرکزی مجبور به استفاده از سوخت مازوت شده است به همین دلیل، افزایش میزان آلاینده‌های هوا در تبریز، نسبت به سال گذشته زودتر شروع شده است و با آلودگی هوا در این کلانشهر مواجهیم.

حال با این که مازوت سوزی در تبریز بیداد می‌کند ولی آن هم مانند برخی از مشکلات برای مسئولان به امری طبیعی، بدل شده است،به طوری که بی تفاوتی آنها، سبب اعتراض نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی شده است. حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم ،امام جمعه تبریز، در خطبه‌های جمعه‌ گذشته تبریز با تاکید بر این که مسئله‌ مهم آلودگی هوای تبریز باید توسط وزارتخانه های نیرو، نفت و همچنین مسئولان استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیگیری شود، افزود: آلودگی هوای تبریز به دلیل استفاده از مازوت در نیروگاه به اوج رسیده است، لذا باید نمایندگان مجلس این مساله را پیگیری کنند، چرا که آلودگی هوا در تبریز بیداد می‌کند.

علل آلودگی هوای تبریز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای آذربایجان شرقی، گفت: ما مکرر به مسئولان ذیربط کشوری درباره آلایندگی نیروگاه تبریز اطلاع داده ایم تا به موقعیت نیروگاه تبریز ویژه نگاه شود و حداقل سهم سوخت مصرفی تغییر پیدا کند و از گاز استفاده شود اما تاکنون

نتوانسته ایم آنها را مجاب کنیم تا سیستم نیروگاه تبریز را تغییر دهند. جواد رحمتی افزود: اگر لازم باشد از دادستان کمک می گیریم،باید یکسری بحث‌های نظارتی انجام شود تا دستگاه‌های مسئول که به وظایف خود عمل نمی‌کنند،مورد برخورد قرار گیرند.

وی اظهار داشت: اصل مساله ما زمانی است که وارونگی هوا اتفاق می‌افتد به همین منظور باید توجه داشته باشیم و از ابزارهایی برای مقابله با آلاینده های هوا استفاده کنیم.

رحمتی افزود: آمارها یک هشدار است و نشان می‌دهد روزهای سالم و پاک ما در سال حدود ۱۶۵روز بوده است، ۱۵۰روز قابل قبول و مابقی ایام خطرناک است، به شرایط افت کیفیت هوا نزدیک می‌شویم که وضعیت ناسالم برای گروهای حساس ییشتر خواهد شد،لذا برای جلوگیری از این موضوع باید مصوبات جلسات قبلی را دوباره به کار بگیریم و از فعالیت کارخانجات آسفالت و شن و ماسه جلوگیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، استقرار صنایع آلاینده مانند نیروگاه در نزدیکی شهر و فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی را از مهم‌ترین دلایل تشدید آلودگی هوای کلانشهر تبریز ذکر کرد و گفت: یکی از عوامل اصلی آلودگی هوای تبریز، تصمیم دیسپاچینگ مرکزی گاز برای استفاده از مازوت به جای گاز طبیعی در نیروگاه تبریز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هم با بیان این که نیروگاه تبریز و منابع متحرک بیشترین حجم آلودگی هوا را به خود اختصاص داده‌اند، افزود: با افزایش استفاده از مازوت در نیروگاه تبریز تعداد روزهایی که شاخص آلودگی آن، غلظت اکسیدهای گوگردی است افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: در روزهای سرد سال چون با پدیده وارونگی هوا مواجه هستیم تجمع آلودگی موجب افزایش روزهای آلوده می‌شود.

رئیس اورژانس آذربایجان شرقی هم در گفتگو با ایسنا، با اشاره به وضع خطرناک آلودگی هوای تبریز طی روزهای اخیر، اظهار داشت: هنگام آلودگی هوا به ویژه مانند شرایط دیروز که شاخص آلودگی به وضع خطرناکی رسید ، تمامی اقشار به ویژه بیماران قلبی و عروقی، مادران باردار و شیرده، سالمندان و کودکان به هیچ وجه از خانه خارج نشوند. دکتر فرزاد رحمانی افزود: اگر ضرورتی برای خارج از خانه وجود دارد، باید در حداقل زمان ممکن و از کوتاه ترین مسیر به خانه بازگشت و در زمان تردد در فضای بیرون خانه هم حتما از ماسک‌های فیلتردار استفاده کرد.

نسخه مناسب چاپ