عربستان با بمب های ممنوعه فسفری پایتخت یمن را هدف حملات وحشیانه خود قرار داد
سرویس خارجی: رسانه های یمنی و شاهدان عینی اعلام کردند: در پی تشدید درگیری های اخیر میان نیروهای یمنی و ائتلاف سعودی، غربستان، مناطق مسکونی صنعاء را با بمب‌های ممنوعه و غیرمجاز فسفری هدف قرار داد.

در این رابطه وبگاه الخبر الیمنی نیز نوشت : طبق تصاویری که اهالی صنعاء منتشر کرده‌اند، احتمال استفاده از بمب‌های فسفری در حملات اخیر وجود دارد. همچنین در حمله ای دیگر، جنگنده های سعودی شهرستان حیس در استان الحدیده را بمباران کردند. جنگنده های متجاوز در این حمله، خانه یک شهروند یمنی به نام عبدالله شریان در روستای المریر شهرستان حیس را هدف قرار دادند که باعث کشته شدن یک مرد و مرگ جنین یک مادر و زخمی شدن خود وی شد. تشدید حملات هوایی ائتلاف سعودی درحالی رخ می دهد که برخی رسانه های این کشور به نقل از منابعی درارتش یمن اعلام کردند: پیشروی‌ها در جبهه مأرب همچنان ادامه دارد. از سویی، سفیر یمن در تهران در دومین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین با موضوع «یمن؛ محور تحول و خودباوری جهان اسلام» که در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، گفت: جنگ یمن، جنگ مظلومان در برابر مستکبران است و ما شاهد مقاومت همه جانبه مردم یمن در برابر مستکبران هستیم.ابراهیم محمد دیلمی، افزود: شهید الحوثی تأکید داشت که باید مسلمانان اختلافات و درگیری‌ها را کنار بگذارند و در برابر طرح‌های استکباری صهیونیستی و آمریکایی با یکدیگر متحد شود.

سفیر یمن در ایران با بیان اینکه تجاوزی که به یمن صورت گرفته‌، یک جنگ آمریکایی – صهیونیستی و سعودی است، گفت: مردم یمن در تظاهرات های خود تاکید کردند که به پایداری خود در برابر متجاوزان ادامه می‌دهند. در تحولی دیگر، رسانه‌ها و منابع خبری آگاه در یمن گزارش دادند که «عیدروس الزبیدی» رئیس شورای انتقالی جنوب یمن (المجلس الانتقالی الجنوبی) با سفرا و دیپلمات‌های پنج کشور عضو شورای امنیت در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی دیدار و گفت‌وگو کرده است.

نسخه مناسب چاپ