فرمانده کل سپاه: بسیج و ملت از یکدیگر جدا نیستند
 

سرویس شهرستان ها: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بسیج و ملت از هم جدا نیستند و بسیج خنثی‌ کننده و در هم شکننده همه توطئه‌های بزرگ است.

سردار حسین سلامی در نمایش اقتدار بسیجیان استان خراسان جنوبی که به مناسبت هفته بسیج در بیرجند برگزار شد، افزود: بسیج متن ملت و ملت زمینه‌ای است که درخشش و زیبایی تصویر بسیج در آن دیده می‌شود و این راز شکست‌ناپذیری بسیج و مردم ایران در صحنه‌های سخت و خطرناک است. فرمانده کل سپاه با یادآوری این که ما از یک جنگ سخت و خطرناک گذشتیم ،ادامه داد: عبور از جنگ تحمیلی فقط به دلیل این جوشش و این حرکت پرخروش دریای بی‌انتهای بسیج بود. بسیج یک دریای زلال و بیکرانه است که پایان ندارد. سلامی گفت: شهدایی همچون کاوه، سرداران شهید همچون ناصری، رحیمی، آهنی، آخوندی و پارسا و هزاران شهید پرافتخار و جاودان دیگر،عطر و رایحه دلنواز وجودشان همیشه طراوت معنوی و شادابی ملکوتی برای مردمان خراسان جنوبی به همراه آورده است.

وی با بیان این که بسیج حقیقتا یک موهبت الهی است، اظهار داشت: بسیج در قلب خود جز احساس آرامش و اعتماد به نقس چیز دیگری نمی‌بیند و هر مخاطره سختی را به برکت وجود فداکارانه خود به یک فرصت برای شکوفایی اسلام و سربلندی ملت ایران بدل می‌کند.

فرمانده کل سپاه با بیان این که بسیج نسخه آرامش ملی است، ادامه داد: بسیج در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ایستاده و فرمول حل مسائل خطیر و سرنوشت ساز جامعه است.

سلامی با تاکید بر این که همه ملت ایران بسیجی هستند، به جنگ تحمیلی و رشادت رزمندگان اشاره کرد و ادامه داد: جنگ با سرافرازی ملت ایران پایان یافت و ما قدرتمند از جنگ خارج شدیم، همه جنگ‌ها کشورها را تخریب و تضعیف می‌کند و این استثنا در تاریخ است که یک ملت به نام ایران از جنگ قویتر از آغاز برآمد.

وی با تاکید بر این که بسیج در اثنای جنگ به یک سازمان عظیم بی‌انتها تبدیل شد، افزود: در تحریم اقتصادی، بسیج پا به صحنه گذاشت و مشعل‌دار اقتصاد مقاومتی شد لذا با ترویج فرهنگ حرکت استقلال‌طلبی در عرصه اقتصاد توانست آرزوهای دشمن را در عرصه تحریم تا گورستان بدرقه کند.

به گفته سلامی بسیج همچنین موفق شده است در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان ایستادگی کند و اجازه ندهد القائات دشمن ذهن و قلب جوانان را تسخیر کند.

وی با بیان این که به برکت بسیجیان امروز دشمن در حال زوال است و دیگر تمرکزی بر این سرزمین ندارد،افزود: بسیجیان هرگز عقب‌نشینی را تمرین نکرده اند و همواره در حال پیشروی هستند؛ این آثار و برکات بسیجیان است که حرم اهل بیت) ع)از خطر تکفیر رهایی یافت.

مسیر برای نقش‌آفرینی نیروهای انقلابی فراهم است

همچنین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در رزمایش اقتدار بسیجیان در مشهد، گفت: با شرایطی که در کشور و انتخابات ۲۸خرداد اتفاق افتاد ، دولت انقلابی در کشور مستقر شد و اکنون مسیر برای نقش آفرینی نیروهای انقلابی و به ویژه بسیجیان ولایتمدار و صاحب اندیشه و بدون توقع برای خدمتگزاری به ملت و نظام و حل مسایل فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار ما در مشهد، سردارغلامرضا سلیمانی افزود: روی کارآمدن دولت انقلابی و جهادی سبب شد تا چنان دولتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل بگیرد که همان طور که دفاع مقدس ملت ایران سبب شد جبهه مقاومت شکل گیرد دولت اسلامی ایران هم سبب شکل گیری

دولت های اسلامی در جهان اسلام شود.

وی ادامه داد: از رهبر معظم انقلاب به دلیل صدور پیام شعف برانگیز و امید بخش به بسیجیان مبنی بر این که ان شاء الله فصل جدیدی در نقش آفرینی بسیج در عرصه‌های متنوع خدمتگزاری به ملت و نظام گشوده خواهد شد تشکر می‌کنیم که عمل به تدابیر معظم له و خدمتگزاری به ملت در همه عرصه‌ها پاسخ بسیجیان به این پیام خواهد بود.

شهید سلیمانی الگوی عملی بسیج است

خبر دیگر این که فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در همایش تجدید بیعت و میثاق با ولایت و رزمایش اقتدار بسیجیان استان گفت: امروز سپهبد شهید قاسم سلیمانی الگوی عملی بسیج در همه عرصه هاست که برای باز کردن همه گره‌ها باید روی منظومه فکری و عملی این شخصیت بزرگوار کار کنیم.

سردار حسین معروفی در همایش تجدید بیعت و میثاق با ولایت و رزمایش اقتدار بسیجیان استان کرمان افزود: اثر بسیج امروز فراتر از جغرافیای ایران است و رهبر معظم انقلاب و شهیدان، به ویژه شهید سلیمانی و بسیجیان الگوی جهان اسلام هستند. وی ادامه داد: بسیج سیاسی است، اما سیاسی کار و سیاست زده نیست و افکار حزب و گروه و افراد در بسیج تاثیری ندارد، زیرا بسیج خود را فدای انقلاب، ملت و رهبری می‌کند. وی همچنین با اشاره به فعالیت ها و خدمات بسیج این استان طی یک سال گذشته، تاکید کرد: با تشکیل قرارگاه عمران ، آبادانی و نهضت آبرسانی، به روستاهای مختلف آبرسانی شده است.

نسخه مناسب چاپ