امام جمعه قزوین:‌‎ تأمین امنیت و مبارزه با فساد جدی گرفته شود‏
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: امام جمعه قزوین گفت: تامین امنیت، عمران و آبادانی، مبارزه با فساد و رانت خواری و خدمت به مردم سرلوحه فعالیت‌های مدیران باشد‎.

‎آیت‌الله عابدینی در جلسه شورای اداری استان قزوین با اشاره به ضرورت استفاده از فرصت‌ها برای حل مشکلات، افزود: در فرازی از نامه امام علی(ع) به مالک اشتر برای ساماندهی مالیات توصیه شده است و امروز دریافت مالیات در جامعه باید مورد توجه باشد، زیرا افراد ثروتمند از پرداخت مالیات فرار و اقشار ضعیف جامعه بار سنگین فشارهای اقتصادی را تحمل می‌کنند‎.

‎وی تامین امنیت را از دیگر توصیه‌های امام علی(ع) به مالک اشتر دانست و تاکید کرد: تامین امنیت باید مورد توجه جدی مدیران باشد تا آبرو و عزت کشور حفظ شود‎.

‎آیت‌الله عابدینی اصلاح فرهنگ و سبک زندگی مردم، بستن دروازه‌های فساد، مبارزه با تخلف، ترویج اخلاق، عمران و آبادانی و توجه به امنیت اقتصادی و کشاورزی را از دیگر موضوعات مهم برای اصلاح امور جامعه خواند‏‎.

‎استاندار قزوین هم در این جلسه ریسک پذیری مدیران در انجام امور محول شده به آنان را از اهم برنامه‌ها در ارزیابی عملکرد مدیران دانست و گفت: در برخی از موارد به دلیل عدم جسارت در تصمیم گیری و ریسک پذیری، شاهد قفل شدن امور هستیم که انتظار داریم مدیران برای افزایش بهره‌وری و تسریع در خدمت رسانی، تصمیم‌های درست اتخاذ کنند‎.

‎محمدمهدی اعلایی افزود: خطر پذیری مدیران یکی از شاخص‌های اثرگذار در سرعت بخشیدن به انجام امور است که باید در اولویت انتخاب مدیران قرار گیرد‎.

‎وی تاکید کرد: از مدیران استان انتظار داریم ضمن ترویج فرهنگ ایثارگری در محیط‌های اداری با اشراف بر فعالیت زیرمجموعه خود و با ریسک‌های عاقلانه به افزایش بهره وری و خروج از روزمرگی کمک کنند‏‎.

‎استاندار قزوین پیگیری موضوع آب را از اولویت‌های کاری خود اعلام کرد و گفت: اجرای طرح‌های آبی در استان باید با انجام مطالعات دقیق، ارائه راهکار و بر اساس اولویت بندی کارها انجام شود‏‎.

نسخه مناسب چاپ