اجرای ‎طرح« هر مسجد یک حقوقدان» در شهرری
شهرری ـ خبرنگار اطلاعات: طرح هر مسجد یک حقوقدان با حضور مسئولان قضایی شهر ری در ۱۵ مسجد این شهر اجرا می‌شود‏‎.

‎محمد میانکار مسئول کانون بسیج حقوقدانان شهرری با اعلام این خبر،گفت: به مناسبت هفته بسیج و به همت کانون بسیج حقوقدان شهرری طرح هر مسجد یک حقوقدان در ۱۵ مسجد شهرری با حضور مسئولان شهرستان ری، قاسمی‌زاده رئیس دادگستری شهرستان ری، نوفرستی دادستان، عامرز مسئول امور مساجد و لامعلی رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ری برگزار می‌شود‏‎، که این طرح از یکم آذر ماه در مسجد ارشاد شهرری واقع در میدان نماز آغاز شده است و تا پنجم آذرماه ادامه خواهد داشت‏‎. ‎این طرح در مسجد امام حسن مجتبی(ع) فلکه سوم دولت‌آباد، مسجد مرتضی علی(ع) دیلمان، حسینیه پیروان کربلا خیابان شهید غیوری بعد از چهارراه

خط آهن، مسجد کیهانی میدان نارنج، مسجد علی بن ابیطالب(ع) حمزه آباد، مسجد ابراهیم خلیل(ع) خیابان آرد ایران، مسجد اباصالح المهدی(عج) شهرک علائین، مسجدالرضا(ع) خیابان قم، مسجد فاطمه الزهرا(س) میدان معلم، مسجد جامع امام رضا(ع) ۱۳ آبان، مسجد حضرت عبدالعظیم(ع) شهرک گلستان، مسجد باقرالعلوم(ع) سرتخت، مسجد جامع امین الله امین آباد و مسجد صاحب الزمان (عج) میدان فرمانداری اجرا می‌شود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۰۹۹۰۷۵۰۰۸۳۲ روابط عمومی کانون بسیج حقوقدانان شهرری تماس بگیرند‎.

* ‎تجلیل از ۲۵ نویسنده نوقلم استان تهران همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، آیین تجلیل از نویسندگان نوقلم استان تهران در مجتمع فرهنگی هنری شیخ ابوالفتوح رازی شهرستان ری برگزار شد‏‎.

‎حسین نادری، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان تهران در این مراسم گفت: پیدایش خط آن قدر مهم و سرنوشت ساز بوده که زندگى بشر را از گذشته متمایز کرده است‎. ‎وی اظهارداشت: تمامی تمدّن هاى جوامع مختلف در سایه خط و قلم به وجود آمده‌اند و تمامی علوم و دانش ها نیز از همین طریق از نسلى به نسل دیگر منتقل شده است. نادری گفت: پایه اسلام از همان آغاز بر علم و قلم بنیان گذارده شده و قرآن مجید و روایات اسلامى، سرشار از آیات و روایاتى بوده که در مدح و ستایش علم آمده، تا آنجا که مرکّب قلم دانشمندان از خون شهیدان برتر شمرده شده است‎. ‎سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز در سخنانی با اشاره به عظمت قلم و نگاشته‌های آن گفت: دلیل والایی قلم، همان سوگندی است که خداوند متعال به قلم خورده و این قلم است که در زندگی انسان به عنوان گل سرسبد آفرینش تاثیر می‌گذارد‏‎. ‎صفوی به نویسندگان نوقلم توصیه کرد که مطالعات خود در حوزه های گوناگون را بالا ببرند تا آثار تولید شده از غنای خوبی برخوردار شوند‏‎. در پایان این مراسم از ۲۵ نویسنده نوقلم شهرستان های استان تهران تجلیل شد‎.

نسخه مناسب چاپ