رئیس حوزه علمیه استان کرمان:
آیت الله جعفری مجرای هدایت الهی بود
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات: مراسم سالگرد آیت الله جعفری امام جمعه سابق کرمان در جوار گلزار شهدای کرمان و مزار این عالم برگزار شد.

حجت الاسلام الله وردی رئیس حوزه علمیه استان کرمان در این مراسم که عصر دیروز با حضور خانواده ایشان و جمع زیادی از مردم برگزار شد، با بیان این که گوهر گران سنگی به معراج ممات رفته است و عاشقانش به سوگ نشسته اند،افزود: بزرگان هرزمانی که از دنیا بروند در ذهن ها جاودانه هستند و بازخوانی خاطراتشان بسیار سخت است ،با این که یکسال می گذرد اما فقدان آیت الله جعفری جانمان را هنوز می سوزاند .

الله وردی ادامه داد :
آیت الله جعفری مجرای ولایت و هدایت الهی بود ، خداوند ولایت خود را از طریق بنده های برگزیده اش به دیگران می رساند که آن عالم از جمله کسانی بودند که خداوند ولایت خود را از طریق وی اعمال می کرد .

رئیس حوزه علمیه استان کرمان ادامه داد :ایشان با این که از مسئولیت خود استعفا کرده بودند اما هر هفته در آیین نماز جمعه حضور داشتند و گاهی که

نمی توانستند ، شخصا عذر خواهی می کردند.

وی گفت : آیت الله جعفری با این که از سمتشان کناره گیری کردند اما باز هم جایگاه پاک و مقدس خود را حفظ کرده بودند. ناگفته نماند که ایشان از جمله کسانی بودند که زمان انتخابشان برای جایگاه امام جمعه کرمان، همه اتفاق نظر داشتند و حتی یک مخالف هم نداشت که به مدت ۳۰ سال از تریبون نماز جمعه مردم را به تقوا فرا خواند.

بنا به این گزارش مراسم سالگرد این عالم امروز در مصلی امام علی( ع ) شهر کرمان با حضور عموم مردم برگزار می شود.

نسخه مناسب چاپ