سرقت الکترونیکی اطلاعات سجلی ایرانیان صحت ندارد
سرویس خبر: مدیرکل ثبت احوال اصفهان با اشاره به شایعه افشای اطلاعات محرمانه مردم در شبکه‌های اجتماعی گفت: سرقت الکترونیکی اطلاعات سجلی ایرانیان شایعه است و امکان دسترسی به محتوای مهم ملی وجود ندارد.

حسین غفرانی کجانی در نشست با فرماندار تیران و کرون در محل فرمانداری این شهرستان افزود: محتوای سجلی افراد بر بستر اینترنت نیست و از طریق شبکه داخلی ملی تبادل می‌شود. نهادهای اداری برای بهره‌گیری و صحت سنجی هویتی به گنجینه کلی اطلاعات دسترسی ندارند و امکان افشای آن نیست.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان تاکید کرد: سازمان ثبت احوال اطلاعات محرمانه افراد را در اختیار هیچ فرد حقیقی و حقوقی قرار نداده است و فقط دستور مقام‌قضایی بر این قانون برتری دارد.

وی با اشاره به ثبت موالید در استان اصفهان گفت: یکی از دغدغه‌های مهم این سازمان ثبت سریع وقایع تولد و فوت برای نظام برنامه‌ریزی کشور است و به همین خاطر عملکرد ادارات شهرستانی در این باره رصد می‌شود.

غفرانی به نرخ رشد جمعیت در اصفهان اشاره کرد و گفت: میانگین این شاخص در یک سال گذشته استان به ازای هر یکهزار نفر، ۱۱تولد است.

وی اداره ثبت احوال تیران و کرون را در ثبت وقایع حیاتی جزو شهرستان‌های برتر استان دانست و گفت: رضایت ارباب رجوع از این نهاد در ارائه خدمات هویتی احراز شده است.

نسخه مناسب چاپ