معاون دادستان تهران: برخورد با سارقان و اشرار باید قاطع باشد
سرویس خبر: معاون اول دادستان تهران بر مقابله قاطعانه با مخلان نظم و امنیت تاکید کرد.

احمد رحمانیان درجلسه با رؤسا و قضات دادسرای ۸ ناحیه دادسرای تهران گفت: برخورد با مخلان نظم و امنیت به ویژه سارقان، اشرار و مرتکبان جرائم خشن باید بدون اغماض و قاطع باشد.

وی همچنین درباره آمار پرونده های قدیمی اظهار داشت: طی ۲ سال گذشته بیش از ۵۰ درصد پرونده‌های مسن دادسرای تهران تعیین تکلیف شده است که در همین جهت شعبی که پرونده مسن و قدیمی دارند باید نسبت به مشخص کردن دلایل و آسیب شناسی آن اقدام و به سرعت این پرونده‌ها را تعیین تکلیف کنند.

رحمانیان ادامه داد : پرونده‌های مسن و قدیمی نباید معلق بماند ، بلکه باید سریع تعیین تکلیف شود و آن دسته از پرونده‌هایی که نیاز به مکاتبه دارد نسبت به انجام آن اقدام کرد. البته باید به این نکته توجه داشت که تعیین تکلیف این پرونده‌ها در ساعت اداری انجام شدنی نیست ، لذا باید خارج از وقت اداری بر روی این موضوع کار شود.

معاون اول دادستان تهران بر ضرورت پاسخگویی مناسب به ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: برخورد با ارباب رجوع باید با سعه‌صدر باشد علاوه بر این دسترسی مردم به مسئولان دادستانی باید راحت باشد و تلاش شود تا مراجعه کنندگان بتوانند به راحتی مسائل خود را مطرح کنند تا اگر مشکل یا ایرادی وجود دارد رفع شود.

وی بر تعیین تکلیف سریع اموال توقیفی تاکید کرد و خواستار رصد ماهیانه آمار پرونده‌ها از نظر موجودی وابلاغ الکترونیک شد.

نسخه مناسب چاپ