دختر شهید مفتح ۲ دستگاه آپارتمان در تهران وقف کرد
بتول مفتح، دختر شهید مفتح روز گذشته دو دستگاه آپارتمان ۸۳ و ۶۹متری در شمال غرب تهران را وقف کرد.دختر شهید مفتح که این کاررا به نیت اشتغالزایی جوانان، آموزش، درمان و کمک به مناطق محروم انجام داده، معتقد است برای ترویج فرهنگ وقف نیازی به داشتن ثروت نیست و با اهدای یک کتاب هم می‌توان این فرهنگ را توسعه داد .

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه وقف سنت حسنه‌ای است که باید با هر شیوه‌ای به فرهنگسازی در این زمینه پرداخت، می‌گوید: در اسلام سفارش شده است که برای آخرت خود ذخیره‌ای داشته باشید که به نظر من وقف همان باقیات صالحات یا حتی صدقه جاریه است که انسان می‌تواند برای خود در این دنیا به جای بگذارد و نتیجه آن را در آخرت ببیند.

وی می‌افزاید: با توجه به روحیه انقلابی که با آن رشد کرده و تربیت شدیم، از پدرم یاد گرفتیم که برای رسیدن به خوشبختی باید به فکر دیگران هم باشیم.

بر همین اساس، در برهه کنونی که بسیاری از مردم با مشکلاتی مواجه هستند، تصمیم گرفتیم دو دستگاه آپارتمان خود را به نیت اشتغالزایی جوانان، آموزش، درمان و کمک به مناطق محروم وقف کنیم. البته این وقف برای مردم این سرزمین که تمام قد پای انقلاب ایستاده‌اند، بسیار اندک است.

خانم مفتح با بیان اینکه برخی معتقدند برای وقف کردن باید ثروت زیادی داشته باشیم، می‌گوید: برای وقف نیازی به ثروت زیاد نیست، بلکه می‌توان با خرید یک کتاب و اهدای آن فرهنگ وقف را ترویج کرد. ما برای این انقلاب خون‌های زیادی دادیم و شهدایی تقدیم کردیم؛ بنابراین برای حفظ آن هم باید کمک کنیم و علاوه بر حمایت یکدیگر، به فکر نیازمندان باشیم.

وی با اشاره به اینکه من وضع شهرهای جنوبی و اهمیت اشتغالزایی در شهرهای جنوبی کشور را از رسانه ملی دیدم، می‌افزاید: در بسیاری از مناطق محروم حتی با پنج میلیون تومان می‌توان کسب و کاری راه‌اندازی کرد تا زندگی بچرخد. امیدوارم با این وقف بانوان هم وارد چرخه تولید شوند و به تولید و معیشت کمک کنند.

نسخه مناسب چاپ