چین و روسیه برای مقابله با اقدامات تهاجمی آمریکا، سند «نقشه راه همکاری نظامی» امضا کردند
سرویس خارجی: وزرای دفاع روسیه و چین در نشستی کاری که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کرده بودند، با یک نقشه راه همکاری نظامی برای سال‌های ۲۰۲۱تا ۲۰۲۵میلادی موافقت کردند.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه و وی فنگی همتای چینی‌اش به طور همزمان این سند را امضا کردند.در این مذاکرات از طرف روسیه نیکولای یومنوف فرمانده نیروی دریایی و سرگئی سوروویکین فرمانده نیروی هوافضا و از طرف چین نیز دونگ جون فرمانده نیروی دریایی و ژنرال چانگ دینگ‌کیو فرمانده نیروی هوایی هم شرکت داشتند.در جریان این دیدار وزیر دفاع چین گفت: آمریکا در مقابل پکن و مسکو اقدامات نظامی تهاجمی مشابهی اتخاذ کرده است اما چین و روسیه با یکدیگر در اقدامی متقابل این اقدامات واشنگتن را خنثی خواهند کرد.

وی افزود: سرگئی شویگو درباره تهدیدات نظامی، فشار و بازدارندگی علیه روسیه از جانب آمریکا صحبت کرد؛ آمریکا چنین اقداماتی را علیه چین نیز اتخاذ کرده است، من کاملا با ارزیابی‌های وزیر دفاع روسیه موافق هستم. ویفنگی تصریح کرد: در زمینه‌ مقاومت در برابر فشار شدید و دیوانه‌وار آمریکا، چین و روسیه همانند کوهی بزرگ با یکدیگر متحد هستند و دوستی ما ناگسستنی است. در چنین شرایطی وزیر دفاع روسیه در گفت‌وگو با همتای چینی خود از طرح حمله بمب افکن‌های آمریکا به روسیه خبر داد. سرگئی شویگو گفت ۱۰ فروند بمب‌افکن‌ اتمی آمریکا اخیراً حمله به روسیه را تمرین کردند.

نسخه مناسب چاپ