ژنرال صهیونیست: استراتژی اسرائیل برای مقابله با ایران شکست خورده است
سرویس خارجی: مدیرکل سابق سیاسی- امنیتی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با اعتراف به شکست استراتژی نتانیاهو در مقابله با ایران، تصریح کرد باید تل‌آویو به هشدارهای آمریکا در این خصوص توجه داشته باشد.

«عاموس گلعاد» رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی (امان) و ژنرال ذخیره در ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر هشدار آمریکا به اسرائیل در خصوص بیهوده بودن هرگونه حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران، گفت: من نمی‌دانم چه کسی از این هشدار راضی نیست، چون آیا ما جایگزینی برای ایالات متحده به عنوان متحد داریم؟ گلعاد در مصاحبه با «رادیو اسرائیل» افزود: شیوه تفکری که توصیه می‌شود متفاوت است، آیا ما برای مقابله موثر با تهدید ایران پیش می رویم؟

وی افزود: استراتژی دولت قبلی تحت رهبری بنیامین نتانیاهو شکست خورد زیرا در لغو توافق هسته‌ای ایران نقش داشت و در آن زمان بود که ایرانی‌ها در برنامه هسته ای پیشروی سریع کردند. وی ادعا کرد: آزمودن نتایج سیاسی برای سوق دادن آمریکا به سمت لغو توافق حاصل شده، منجر به پیشروی چشمگیر و دراماتیک ایران در این تهدید شد و امروز به ابعادی رسیده است که قبلا نبود و این یک شکست برای ما محسوب می‌شود. گلعاد ادامه داد: ما با آزمودن نتایج در سیاست موفق نشدیم، زیرا توانایی‌های مقابله با ایران را بر اساس این فرض که توافق رعایت می‌شود، توسعه ندادیم.

نسخه مناسب چاپ