کوتاه آموزشی
پذیرش تیم‌های ایران در نمایشگاه و جشنواره سوئیس ۲۰۲۲
تیم فناوری و نوآوری ایران با دو طرح در چالش نوآوری دانشگاه ام آی تی امریکا و چالش نوآوری و مسابقات اختراعات و نوآوری سوئیس و نمایشگاه اختراعات سوئیس ۲۰۲۲پذیرش شد.
به گزارش ایسنا، تیم فناوری و نوآوری ایران به نمایندگی از کشورمان در این رویدادهای جهانی حضور دارد و با نوآوران دیگر کشورها رقابت می‌کند. ‌نمایشگاه اختراعات سوئیس یکی از معتبرترین جشنواره‌های جهانی در حوزه اختراعات و نوآوری جهان است که هر ساله در ماه مارس در ژنو سوئیس برگزار می‌شود وبیش از هزاران اختراع در ده‌ها کشور بعد از پذیرش نهایی وارد رقابت می‌شوند. ‌این رویداد در کنار نمایشگاه تخصصی اختراعات ژنو که اولین نمایشگاه در جهان در این حوزه است، با حمایت سازمان مالکیت فکری جهانی، دولت فدرال سوئیس و کنفدراسیون سوئیس و مراکز و دانشگاه‌های معتبر این کشور و دیگر سازمان‌های جهانی نوآوری و پژوهش و اختراعات در پایتخت این کشور برگزار می‌شود.

رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی همدان، زنجان و شیراز منصوب شدند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی همدان، زنجان و شیراز را منصوب کرد. به گزارش وزارت بهداشت، دکتر بهرام عین‌اللهی، طی احکام جداگانه، دکتر محمد مهدی مجذوبی را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر حسن بختیاری را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دکتر سیدوحید حسینی را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معرفی و منصوب کرد.

دانشجویان نمونه کشوری وزارت علوم معرفی و تقدیر می‌شوند
معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان از معرفی و تقدیر ۱۸دانشجوی نمونه کشوری دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم تحقیقات و فناوری در جشنواره دانشجوی نمونه کشوری ۱۴۰۰خبرداد.
اردوان ارژنگ در گفتگو با مهرافزود: این برگزیدگان پس از طی دو مرحله داوری در سطح دانشگاهی و کشوری، انتخاب و معرفی شدند. وی گفت: در این دوره، ۱۸نفر (۹نفر خانم، ۹نفر آقا) در مقاطع مختلف حائز بالاترین امتیازها و واجد شرایط عمومی مندرج در آیین‌نامه بودند که به عنوان دانشجویان نمونه کشوری (۱۴۰۰) دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم انتخاب شدند و طی مراسمی در نهاد ریاست‌جمهوری از آنان تقدیر به عمل خواهد آمد. ‌معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان افزود: در سال‌های گذشته دانشجویان غیرایرانی که در دانشگاه‌های داخل کشور تحصیل می‌کردند، نمی‌توانستند در جشنواره دانشجوی نمونه کشوری شرکت کنند، اما امسال برای اولین بار به این دانشجویان اجازه داده شد تا در حوزه خود در این رقابت شرکت کنند.

نسخه مناسب چاپ