آیت‌الله العظمی جوادی آملی: منتظران، دست به اختلاس نمی زنند
سرویس شهرستان ها:آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید با اشاره به برخی ویژگی‌های حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج)،گفت: کسانی می‌توانند منتظر باشند که وقتی به حکومت رسیدند نه دست به اختلاس بزنند ، نه حقوق نجومی بگیرند ، نه به بیراهه بروند و نه راه دیگران را ببندند.

به گزارش ایرنا، ایشان در پیامی تصویری به هفدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت که در مسجد مقدس جمکران درقم برگزار شد، تاکید کردند: جریان نبوت از خلقت آدم شروع و به حضرت ختمی مرتبت ختم شد و با امامت تداوم یافت و سرانجام حکومت پیامبر(ص) با ظهور قائم، جهانی خواهد شد.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی افزودند: اسم آوردن از حکومت جهانی دشوار است چه رسد به تشکیل و تحقق آن؛ زیرا همه ادیان، ملل و نحلی که است همه باید زیر پرچم یک انسان کامل حاضر شوند، بنابراین کسانی می‌توانند منتظر باشند که وقتی به حکومت رسیدند نه دست به اختلاس بزنند ، نه حقوق نجومی بگیرند ، نه به بیراهه بروند و نه راه دیگران را ببندند.

ایشان تاکید کردند: انقلاب با خون جوانان پاک پدید آمد و عده‌ای فداکار بودند و بر فداکاری خود هم باقی ماندند . کمتر کسی موفق است که انسان باشد و در مسیر مستقیم [بماند]، در لسان ائمه(ع) بیان شده است که اگر کسی حدوثش طوری و بقایش طور دیگری باشد منتظر واقعی نیست.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی اظهارداشتند: حضرت سیدالشهدا(ع) کار جهانی کردند و فرمودند کسی در دستگاه ما راه دارد که حدوث و بقای او یکی باشد. مباحثی چون تشکیل حکومت، ویژگی حاکمان و رهبری حکومت، در دستگاه سیدالشهدا، چون به حسب ظاهر پیروز نشدند مطرح نیست، ولی آن حضرت فرمودند که هیچ هدفی، وسیله را توجیه نمی‌کند و هیچ کسی حق ندارد بگوید چون هدف خوب است من از راه بد هم می‌توانم بروم و اگر کسی خواست از راه بد به هدف خوب برسد، امکان‌پذیر نیست.

ایشان تاکید کردند: جریان سیدالشهدا برای ما در حد اشک و روضه باقی مانده است، ولی این بیان نورانی را باید با آب طلا نوشت که هدف خوب با راه و وسیله بد ممکن نمی‌شود و کسی خیال نکند چون هدف خوب است می تواند از کج‌راهه برود.

حجت الاسلام محمدصابر جعفری دبیر هفدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت هم دراین مراسم اظهار داشت: ۱۲۰مقاله به این همایش ارسال شد که ۱۶مقاله برتر ارائه و همچنین چکیده همه مقالات در یک کتاب منتشر می شود.

گفتنی است که در این همایش از شماری از مهدی یاوران در عرصه های مختلف فرهنگی، رسانه ای، فیلم و سریال، هنری، تولید محتوا، ایثار و شهادت و غیره با اهدای لوح قدردانی به عمل آمد و از آخرین آثار و کتاب های موسسه آینده روشن رونمایی شد.

نسخه مناسب چاپ