امیری :حل مشکلات ورزش کشور در گرو افزایش بودجه است
 

رئیس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم‌های ملی کشتی ایران بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، سید رضا صالحی امیری به همراه جمعی از مسئولان کمیته المپیک، ظهر دیروز در کمپ تیم‌های ملی کشتی شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یافت.

علیرضا دبیر در ابتدای این دیدار که حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی هم حضور داشت، ضمن خیرمقدم به مهمانان، گفت: حدود ۱۰۴نفر در اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ما حضور دارند و اردوی تیم‌های کشتی آزاد نوجوانان در بروجرد و فرنگی جوانان در سیستان و بلوچستان هم با حضور حدود ۱۰۰نفر در حال برگزاری است. همین تعداد هم در قالب تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان و تیم کشتی آزاد جوانان در اردوهایی که به زودی در کرمان برگزار می شود حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ما در رده نونهالان هم مسابقاتی را در اردیبهشت ماه پیش رو داریم و اردوهای بسترسازی این رده سنی با توجه به اهمیت آن با حضور حدود ۲۰۰کشتی‌گیر و مربی در رشته‌های آزاد و فرنگی برگزار خواهد شد.

دبیر تصریح کرد: به شخصه دکتر صالحی امیری را به‌عنوان یک مدیر توانمند قبول دارم و می دانم که ایشان شرایط کشتی و سختی های آن را به خوبی درک می کنند.

صالحی امیری هم با اشاره به این که کشتی جزئی از فرهنگ ما است گفت: خوشحالم که کشتی را داریم، این رشته برای همه مردم ایران است و به شخص مربوط نمی شود و همه باید از آن محافظت و حمایت کنیم.

او ادامه داد: با توجه به گزارشی که رئیس فدراسیون کشتی دادند، مشخص است که هزینه های این رشته بالا است ولی بودجه ورزش محدود است و ما هم تلاش خود را خواهیم کرد که از این رشته حمایت بیشتری انجام دهیم اما تا بودجه ورزش کشور ارتقاء پیدا نکند، مشکلات حل نخواهد شد و باید به دنبال رفع این معضل باشیم.

رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: به شخصه معتقدم که علیرضا دبیر مدیر توانمندی است و کار خود را بلد است و اگر گلایه  هایی هم دارد فقط برای ارتقای کشتی است.وی ادامه داد: در دو سال گذشته تحول خوبی در کشتی به وجود آمده و نتایجی که کشتی در رقابت‌های جهانی کسب کرد، بیانگر این موضوع است.

صالحی امیری که ناهار را به همراه ملی پوشان و اعضای کادر فنی صرف کرد، حدود ۳ساعت در کمپ تیم‌های ملی حضور داشت و با ملی‌پوشان به گفتگو پرداخت.

نصرالله سجادی، مشاور عالی رئیس کمیته المپیک و پیمان فخری، سرپرست کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی چین هم در این دیدار حضور داشتند.

نسخه مناسب چاپ