مقاومت عراق: حمله موشکی ایران به مرکز جاسوسی صهیونیست‌ها در اربیل، مایه افتخار ماست
سرویس خارجی: جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» عراق اقدام سپاه در موشکباران اماکن و پایگاههای سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در «اربیل» را ستود و آن را افتخاری بزرگ برای خود و دیگر گروه های مقاومت خواند.

معاون دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء با بیان اینکه حضور رژیم صهیونیستی در اربیل کاملا آشکار است، گفت: ما به عملیات موشکی ایران علیه مراکز موساد در اربیل افتخار می کنیم و آن را تبریک می گوییم. «نصر الشمری» افزود: جنبش نجباء ادله واقعی درباره حضور رژیم صهیونیستی در اربیل دارد. این مسئول نجباء با تأکید بر اینکه شهروندان کُرد، مخالف هر گونه حضور رژیم صهیونیستی در اربیل هستند، تصریح کرد: پاسخ ایران به جنایات صهیونیست‌ها، اقدامی عادی بود. وی تاکید کرد: شعار مقاومت این است که جنگ علیه رژیم صهیونیستی فقط با نابودی این رژیم پایان خواهد یافت. الشمری با اشاره به اینکه نفوذ قدرت حاکم در کردستان در راستای تضعیف حکومت مرکزی عراق است، تأکید کرد: مقاومت نسبت به حمله ایران به مواضع صهیونیست‌ها در عراق، افتخار می‌کند و آن را تبریک می‌گوید. همزمان، دبیرکل «کتائب سیدالشهداء» عراق نیز ضمن حمایت از حمله موشکی ایران، به موضعگیری مقامات اقلیم مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی در این منطقه حضور ندارد، واکنش نشان داد و به تعداد مراکز راهبردی و تاکتیکی صهیونیست ها در اقلیم اشاره کرد. «ابو آلاء الولائی» در توییتی نوشت: صهیونیست ها در اقلیم کردستان عراق بیش از ۲۰ مرکز راهبردی و تاکتیکی، اتاق عملیات امنیتی و پروژه‌های متعدد در اربیل دارند که با سرمایه صهیونیست ها اداره می‌شوند.

دبیرکل «کتائب سیدالشهداء» عراق افزود: بیش از ۴۰۰۰ صهیونیست در کردستان عراق حضور دارند. از طرفی، «جبار المعموری» عضو هیات هماهنگی شیعیان عراق نیز در سخنانی گفت: موساد نه تنها در اربیل، بلکه در دیگر نقاط عراق نیز دارای مقرهایی است، بنابراین انکار چنین مسأله ای توسط مقامات اقلیم کردستان بی فایده است. وی در این خصوص افزود: اطلاعاتی که ما در اختیار داریم نشان می‌دهد که مقرهای مخفی موساد، اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند که از جمله آنها فتنه انگیزی، ایجاد منازعات طایفه‌ای، نفرت پراکنی، ترور و غیره است. فراکسیون «الصادقون» در پارلمان عراق نیز با اعلام اینکه هیچ تردیدی در زمینه حضور صهیونیست ها در شهر اربیل وجود ندارد، تاکید کرد: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق باید پاسخگوی حضور موساد در اربیل باشد و پارلمان عراق نیز موظف است از الکاظمی و مقامات اقلیم کردستان در مورد حضور موساد توضیح بخواهد.

در چنین شرایطی، پایگاه خبری «کریدل» در گزارشی به جزئیات حمله موشکی سپاه پرداخت و نوشت: حمله موشکی به مقر موساد در اربیل، چهار کشته و هفت زخمی در پی داشت که بلافاصله از آنجا با یک آمبولانس هوایی به قطر منتقل شدند. «کریدل» به نقل از منابع امنیتی افزود: همگی کشته ها و زخمی ها از عوامل اسرائیل بودند و دو تن از افراد کشته شده، از افسران رده بالای موساد به حساب می‌آمدند. این پایگاه خبری در ادامه افزود: این حمله را باید به منزله پیامی خطاب به کشورهای منطقه تلقی کرد مبنی بر اینکه ایران حضور عوامل بیگانه را در مرزهای خود برنمی تابد. خبرگزاری «رویترز» نیز به نقل از مقامات عراقی و آمریکایی، حمله موشکی ایران به اربیل را هشدار و مبارزه طلبی به آمریکا و متحدان این کشور در منطقه توصیف کرد. خبرگزاری رویترز افزود: حمله موشکی ایران، هشداری برای ایالات متحده و شرکای عرب این کشور در خلیج فارس نیز بود. همزمان با این تحولات، یک کاروان لجستیک متعلق به ارتش آمریکا در استان «بصره» عراق هدف قرار گرفت. ساعتی بعد، منابع رسانه ای اعلام کردند که دومین کاروان لجستیک آمریکایی ها نیز در استان «المثنی» هدف قرار گرفت.

نسخه مناسب چاپ