اخبار کوتاه
 

رئیس جدید اداره اوقاف گلوگاه معرفی شد

سرویس شهرستان ها: مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلوگاه با حضور قائم مقام اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مهدوی راد به عنوان رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلوگاه معرفی و از زحمات حجت الاسلام غیرتمند تقدیر شد.

مهدوی راد پیش از این، ریاست اوقاف و امور خیریه شهرستان شیروان را به عهده داشت و ریاست اوقاف مانه و سملقان هم از دیگر سوابق وی محسوب می شود.

چهارمین مخزن ذخیره آب اضطراری جنوب تهران نصب شد

شهرری ـ خبرنگار اطلاعات: معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب منطقه۶ شهر تهران، گفت: چهارمین مخزن ذخیره آب اضطراری جنوب تهران نصب شد. ‏

حسین نامداری با بیان این که این مخزن، آب آشامیدنی بیش از ۳۰ هزار نفر از شهروندان را در زمان‌های اضطراری و بحران تأمین می‌کند، افزود: به منظور تأمین آب آشامیدنی شهروندان جنوب تهران در زمان‌های بحران و اضطراری، چهارمین مخزن ذخیره آب اضطراری با گنجایش ۱۰۰هزار لیتر در بوستان شقایق خانی آباد نصب شد‎. ‎وی با اشاره به این که مخازن اضطراری همیشه در مدار شبکه توزیع قرار دارند و نیازهای کمی و کیفی آب در حداقل ۳ روز نخست وقوع بحران را مرتفع می‌سازند، افزود: تأمین آب آشامیدنی در مواقع بحرانی از جمله زلزله در کلانشهری همچون تهران مهم‌ترین عامل برای حفظ حیات و تداوم عملیات امدادرسانی است و مخزن‌های اضطراری نقش مهم و حیاتی را در این زمینه ایفا می‌کنند‎.

‎اهدای ۱۴ سری جهیزیه به نوعروسان بابلسر ‏

بابلسر ـ خبرنگار اطلاعات: ۱۴ فقره جهیزیه در آستانه سال نو و در هفته احسان و نیکوکاری در مراسمی با حضور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار، به نوعروسان بابلسر، اهدا شد‎.

‎حجت الاسلام والمسلمین رمضان شجاعی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار در این مراسم گفت: ارزش هریک از این جهیزیه‌ها ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان و در مجموع حدود۳۰۰ میلیون تومان است‏‎. ‎وی بیش از ۳۰۰ بسته معیشتی نیز در این مراسم به نیازمندان و افراد بی بضاعت اهدا شد. ‏

زهرا مسلمی، مدیر بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌های شهرستان بابلسر نیز در این مراسم اظهارداشت: سازمان مردم نهاد آبشار عاطفه‌ها، بدون بودجه و اعتبارات دولتی، با کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیرین این جهیزیه‌ها را تهیه کرده است و علاوه بر این اقلام تسهیلاتی نیز وجود دارد که به همت خیرین نیک اندیش فراهم خواهد شد‏‎. ‎وی افزود: در مرحله اول شناسایی افرادی که نیازمند و مستحق جهیزیه هستند، صورت می‌گیرد و سپس، نیاز این افراد در قالب تهیه لوازم ضروری عروسی پیگیری و تهیه می‌شود‏‎.

‎‎کاهش ۴ درصدی سرقت در چهار محال و بختیاری

شهرکرد – خبرنگار اطلاعات: فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کشف و ضبط بیش از ۳ هزار و کیلوگرم مواد مخدر در این استان،گفت: از ابتدای امسال سه هزار و ۶۳۷به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند‎.

‎سردار منوچهر امان اللهی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از ابتدای امسال تا کنون در وقوع سرقت با ۴درصد کاهش سرقت رو به رو بوده ایم‎. ‎وی با بیان این که دستگیری سارقان و انهدام باندهای سرقت به ترتیب با ۶ درصد و ۷۶ درصد رشد همراه بوده است، گفت: در زمینه مبارزه با مواد مخدر ۳۴ مورد منزل و اماکن توزیع مواد در چهارمحال و بختیاری پلمپ شده است‏‎

. ‎سردار امان‌اللهی با بیان این که کشفیات مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است، افزود: کشفیات کالای قاچاق دراین استان از ابتدای امسال تا کنون هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال بوده، که نسبت به پارسال ۱۳ درصد ارزش ریالی آن افزایش یافته است‎.

نسخه مناسب چاپ