ضرورت برندسازی محصولات کشاورزی سیستان و بلوچستان ‏
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات:استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت برندسازی محصولات کشاورزی تولیدی استان تأکید کرد: پارک علم و فناوری برای گفتمان برندسازی و بازاریابی صادراتی و هدفمند محصولات کشاورزی تلاش کند‏‎.

‎حسین مدرس خیابانی در حاشیه دیداراز مجتمع گلخانه‌ای شهرستان ایرانشهر اظهارداشت: کشاورزان، دهقانان ما بازاریابی بلد نیستند، این افراد در طول سال زحمت می‌کشند و سود اصلی را دلالان می‌برند‎.

‎وی با اشاره به این که سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان باید به بازاریابی محصولات کشاورزی کمک کند، افزود: ایجاد واحدهای بسته‌بندی محصولات کشاورزی ضروری است و در دنیا محصولات به صورت فله عرضه نمی‌شود‎. ‎استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: برند سازی محصولات کشاورزی کاری اقتصادی است و پارک علم و فناوری باید روش‌های نوین فروش را در میان کشاورزان این استان رواج دهد‏‎. ‎امان الله طوقی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار گفت: در مجموع بیش ‌از۳۰۰ هکتار فضای گلخانه در این استان، بیشترین کشت مربوط به خیار و سپس گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، بادمجان و توت فرنگی بوده است‏‎.

* ورزش در سیستان و بلوچستان در رده اشتغال قرار دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است و ما در استان، ورزش را در رده اشتغال قرار داده‌ایم و توجه ویژه‌ای به آن داریم‎.

‎حسین مدرس خیابانی به همراه علیرضا مرحمتی معاون امنیتی و انتظامی استانداری و ادهم کرد زابلی مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان، از تمرینات اردوی کشتی فرنگی جوانان کشور در دهکده المپیک زاهدان که با حضور پهلوان امید نوروزی قهرمان المپیک و حمید باوفا سرمربی تیم ملی جوانان در حال انجام است دیدن کرد واظهار داشت: برگزاری چنین اردوهایی در استان سیستان و بلوچستان موجب رشد ورزش استان می‌شود و باید بیشتر به آن توجه شود‎.

‎وی افزود: در این مدت ورزشکاران استان سیستان و بلوچستان در رشته‌های مختلف مانند کشتی، فوتبال و مچ‌اندازی توانسته‌اند به خوبی در سطح ملی بدرخشند و موجب افتخار استان شوند‏‎. ‎مدرس خیابانی تاکیدکرد: سیستان و بلوچستان به قهرمانان ورزشی مانند دانیال شه‌بخش و امید آرامی بیشتر نیاز دارد تا جوانان استان با الگو قرار دادن آنها به مسیر درست زندگی وارد شوند‏‎.

نسخه مناسب چاپ