اجرای طرح آرامش بهاری در ۲۱۶ بقعه متبرکه استان قزوین ‏
قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفند لغایت ۱۴ فروردین ماه در ۲۱۶ امامزاده و بقعه متبرکه در سطح استان قزوین برگزار می‌شود‏‎.

‎حجت‌الاسلام سید مصطفی مجیدی در نشست خبری افزود: یکی از برنامه‌های در دستور کار، پیگیری گردشگری مذهبی در استان قزوین است و در این زمینه تلاش می‌شود بهترین برنامه‌ها برای جذب گردشگران طراحی و اجرا شود‏. همچنین همزمان با تحویل سال نو اجرای برنامه‌های فرهنگی در ۶۰ بقعه متبرکه با حضور مشاوران خانواده برنامه‌ریزی شده است‎.

‎وی با اشاره به ۳۴ هزار و ۹۰۰ رقبه به وسعت ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی در استان قزوین افزود: ارزش موقوفات این استان ۳۵۰ هزار میلیارد تومان است که از این محل ۳۵۰۰ میلیارد تومان می‌توان درآمد کسب کرد و این در حالی است که فقط ۱۲ درصد از متصرفین موقوفات از قانون وقف تمکین می‌کنند و اگر قانون وقف به درستی احیاء شود، گره بسیاری از مشکلات مردم باز خواهد شد.

مجیدی به صدور ۸۰۰ سند تک برگی برای موقوفات استان قزوین اشاره کرد و افزود: تاکنون از مجموع کل رقبات این استان ۲۱ هزار و ۸۵۸ رقبه دارای سند مالکیت شده اند‏‎. وی، بهره‌برداری از باغ ۵ هکتاری بوئین زهرا، پروژه در دست احداث پاساز تجاری مسجد جامع محمدیه در ۱۳ هزار مترمربع مساحت، احداث مجتمع دامپروری ۲۰۰۰ رأس گوسفند با هدف تولید گوشت و مجموعه کشت و صنعت ۴۳۰ هکتاری بوئین زهرا را از جمله پروژه‌های عمرانی از محل موقوفات استان قزوین با هدف اشتغال و تولید دانست و افزود: برای نخستین بار در کشور و به پیشنهاد نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف کشور، موضوع تبدیل به احسن پلاک‌های وقفی مسکونی در استان قزوین اجرا می‌شود که بر این اساس تمامی موقوفات مشاعی و ۶ دانگ در بافت‌های روستایی و شهری استان قزوین به شرط این که به صورت یکجا انجام شود و با قیمت توافقی و با رعایت حقوق مکتسبه مردم، تبدیل به احسن می‌شود‏‎.

نسخه مناسب چاپ