توزیع یک میلیون و ۲۵۰ هزار بسته معیشتی برای نیازمندان
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از آغاز توزیع یک میلیون و ۲۵۰ هزار بسته معیشتی برای نیازمندان خبر داد.

سید پرویز فتاح گفت: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و همچنین شرایط اقتصادی کشور و گرانی که فشار بر طبقات ضعیف جامعه را بیشتر کرده، بنیاد مستضعفان با هماهنگی سایر نهادها، در این مرحله توزیع یک میلیون و ۲۵۰ هزار بسته معیشتی را همزمان با نزدیک شدن به ایام سال نو آغاز کرد.

وی با بیان اینکه این بنیاد در این مرحله ۴۵۰ میلیارد تومان را برای تهیه و توزیع این بسته‌های معیشتی اختصاص داده است، افزود: در این مرحله ۱۰ هزار تن برنج، ۳ هزار تن مرغ منجمد، ۱۶۰۰ تن روغن و ۱۷۰۰ تن ماکارونی خریداری و میان خانواده‌های نیازمند توزیع می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان هر بسته معیشتی را شامل ۱۰ کیلو برنج، ۳ کیلو مرغ، ۳ بسته ماکارونی و ۲ بطری روغن مایع ذکر کرد و افزود: بخشی از کمک معیشتی بنیاد به صورت نقدی به حساب مددجویان کمیته امداد واریز شده است. این کمک معیشتی برای ۲۵۰ هزار خانواده مددجوی کمیته امداد در تهران، البرز، قم و برخی نقاط هدف در قالب کمک نقدی ۵۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.

وی ارزش هریک از بسته‌های معیشتی را بیش از ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در این مرحله ۴۰ منطقه هدف محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان، نقاط محروم مرزی، جزایر و همچنین حاشیه‌نشینان و محرومان استان‌های تهران، البرز و شهر مشهد در اولویت توزیع قرار دارند.

به گفته فتاح، تا امروز ۴۰۰ هزار بسته از این بسته‌های معیشتی توزیع شده و مابقی تا ابتدای ماه مبارک رمضان میان خانواده‌های نیازمند هدف توزیع خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ