ورود ۱۰ فروند هواپیمای مسافربری جدید به ناوگان هوایی کشور
با تلاش شرکت های هواپیمایی داخلی ۱۰ فروند هواپیمای مسافربری جدید با میانگین سنی ۱۵ تا ۲۰سال وارد ناوگان هوایی کشور شد.

کاپیتان محمد محمدی بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری دیروز در یک نشست خبری با اعلام این مطلب گفت: تحریم های ظالمانه غرب علیه کشور هرگز برنامه توسعه صنعت هوایی ما را متوقف نکرده است و با وجود دشواری های فراوان، محکم و استوار مسیر نوسازی تجهیزات صنعت هوایی را ادامه می دهیم.

وی گفت: صنعت هوانوردی بسیاری از کشورهای بزرگ حتی با کمترین تحریم‌ها متوقف شده؛ اما کارشناسان داخلی آموخته اند که چگونه تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند و به همین دلیل تحریم های بین المللی علیه ایران هرگز عاملی بازدارنده برای صنعت هوانوردی کشور نشده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: از میان هواپیماهای مسافربری که در دوران اجرای برجام خریداری شد، چند فروند به دلیل عدم تعهدات طرفین اروپایی در تامین و تعمیر قطعات دچار مشکل شده است اما با کمک کارشناسان داخلی هم اینک ۷ هواپیمای ‌ای.تی.ار متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) پرواز می‌کنند.

وی گفت: حتی در زمان خرید این نوع هواپیما از فرانسه هم بسیاری از کارشناسان صنعت هوایی مخالف ورود ای.تی.آر به ناوگان هوایی کشور بودند، زیرا اساسا این نوع هواپیما مناسب اقلیم ایران نیست و اکنون هم کارشناسان معتقدند که خرید مجدد هواپیمای ‌ای.تی.ار به صرفه نیست و با پول خرید این مدل هواپیما‌ها می‌توان هواپیما‌های بهتری خریداری کرد.

نسخه مناسب چاپ