گل‌محمدی: هدف ما پیروزی در دربی است
 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد، تیمش با هدف کسب سه امتیاز دیدار مقابل استقلال فردا به میدان می‌رود، اما برای دستیابی به این هدف بی‌محابا حمله نخواهد کرد.

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل استقلال در دربی ۹۸ اظهار داشت: دربی بازی حساسی است و نمی‌توانیم بگوییم حساسیتی ندارد. دربی برای مردم ما جذاب و دیدنی بوده و با احساسات زیادی همراه بوده است. شرایط دربی به گونه‌ای است که هر تیمی در کار حمله و دفاعی تمرکز داشته باشد، می‌تواند موفق باشد.

گل‌محمدی همچنین خاطر نشان کرد: استقلال برای من تیم قابل احترامی است و رقیب سنتی پرسپولیس به حساب می‌آید. باز هم امیدوارم عملکرد خوبی داشته باشیم. قطعاً کسب پیروزی و گرفتن سه امتیاز اولین هدف پرسپولیس برای دربی است.

گل‌محمدی درباره عملکرد دروازه‌بان‌های تیمش در این فصل گفت: نتایجی که گرفتیم و شکل بازی که داشتیم، نسبت به سال گذشته از نظر امتیازگیری بهتر بوده است. بازیکنان ما ارزشمند هستند و می‌بینید از شروع فصل چقدر با سختی و مشکلات دست و پنجه نرم کردند و خیلی اذیت شدند. همه بازیکنان با تمام وجودشان تلاش و این مشکلات را تحمل کردند که فقط به خاطر پرسولیس و هواداران‌شان بوده است. باید به آنها روحیه مثبت بدهیم تا با احساس خوبی به زمین بروند. هواداران پرسپولیس نشان دادند چقدر باهوش هستند و در شرایط حساس تیم‌شان را حمایت کردند. مدیریت خیلی از مشکلات توسط هواداران بوده است. هوادارانی داریم که شرایط حساس را خوب درک می‌کنند و از وجودشان استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به حضور تماشاگران در ورزشگاه برای دربی تصریح کرد: تصمیم‌گیری خیلی خوب بود. به حضور تماشاگران همیشه احترام گذاشته‌ام و دوست داشتم بازی با تماشاگر باشد. تیمی که ضرر بیشتری از بازی‌های بدون تماشاگر کرده، پرسپولیس بوده است، به این دلیل که پرهوادارترین تیم آسیاست.

گل‌محمدی راجع به اینکه برخی کارشناسان معتقدند پرسپولیس در دربی محتاط بازی می‌کند، آیا فاصله شش امتیازی در جدول باعث می‌شود فردا تیمش بازی هجومی انجام دهد، گفت: بحث احتیاط در دربی یک امر ناخواسته‌ای است، آن هم به خاطر حساسیت بیش‌ از اندازه‌ای است که این بازی دارد و هر دو تیم دوست دارند که نبازند. ما باید هم خوب دفاع کنیم و هم خوب حمله. نمی‌توانیم بی‌محابا حمله کنیم و اگر بخواهیم به حریف موقعیت بدهیم و گل بخوریم قطعاً بی‌احتیاطی است.

وی درباره داوری دربی و قضاوت سیدعلی خاطرنشان کرد: صحبت‌های زیادی درباره اینکه سیدعلی چطور انتخاب شده است شنیده‌ام، ولی اصلاً توجهی به این مسائل ندارم، به خاطر اینکه نمی‌خواهم نسبت به داوری که هنوز بازی انجام نشده است قضاوت کنم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان در پاسخ به این سئوال که «در دربی چه سورپرایزی دارد؟»، گفت: سورپرایز دربی حضور هواداران خواهد بود و ان‌شاءالله پا قدم‌شان خیر باشد.

نسخه مناسب چاپ