دبیرکل حزب‌الله: انتخابات لبنان، سرنوشت ساز و از مهم‌ترین نبردهای سیاسی است
 

سرویس خارجی: دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد که نبرد این حزب در انتخابات آتی همان نبرد متحدانش است و همان طور که برای نامزدهای خود تلاش می‌کند، برای نامزدهای همپیمانانش نیز تلاش خواهد کرد.

سید حسن نصرالله، در دیدار با اعضای این حزب درباره دلایل ورود حزب الله به انتخابات پارلمانی در سال ۱۹۹۲و دولت در سال ۲۰۰۵صحبت کرد و گفت: دلیل این مسئله همواره حمایت از مقاومت است.وی تاکید کرد: تجربه به ما ثابت کرده که باید در هر دولتی در لبنان حضور داشته باشیم؛ حضور ما در دولت و پارلمان برای حمایت از مقاومت ضروری است حتی اگر در دولتی باشیم که در آن دشمنان حضور داشته باشند و رئیس آن نیز دشمن و مخالف ما باشد و حتی اگر به همراهی با فاسدان متهم شویم.وی تاکید کرد: هدف ما این است که پیروز شویم و باید پیروز شویم تا در تمامی عرصه‌ها حضور داشته باشیم؛ دشمن ما هیچ برنامه‌ای ارائه نکرده و فقط بر سلاح مقاومت تمرکز کرده است. نصرالله افزود: انتخابات آتی، سرنوشت ساز و از مهم‌ترین نبردهای سیاسی است و نتایج آن بقیه نبردها را تعیین می‌کند؛ جایگزین انتخابات، عدم وجود پارلمان است و برای همین باید نهایت تلاش را به کار برد و باید تا زمان اعلام نتایج محتاط باشیم و با جدیت با این مسئله برخورد کنیم. وی گفت: این نبرد مثل تمامی نبردهایی که مقاومت وارد آن شده، یک نبرد اساسی است و ما باید برای بالا بردن میزان رای گیری تلاش کنیم حتی اگر لازم باشد به دیدار مردم در منازلشان برویم و صرفاً به دیدارهای عمومی اکتفا نکنیم.

وی تاکید کرد: هدف، تنها پیروزی نامزدهای حزب‌الله نیست بلکه تقویت وضعیت همپیمانان ما در جبیل، کسروان، الشوف، عالیه و در تمامی حوزه‌ها است. ما می‌خواهیم همپیمانانمان با ما موفق باشند چرا که جنگ امروز صرفاً علیه حزب الله نیست بلکه برای گرفتن سهمیه‌هایی از همپیمانان است و برای همین ما باید همانطور که برای خودمان تلاش می‌کنیم برای همپیمانان نیز تلاش کنیم و باید تمامی نمایندگان و همپیمانانمان را پیروز کنیم. سید حسن نصرالله به لیست‌های انتخاباتی لبنان اشاره نکرد و تنها به گفتن این مسئله اکتفا کرد که در حوزه دوم بیروت، حزب الله همراه با جنبش امل و جریان آزاد ملی وارد نبرد انتخاباتی خواهد شد.خبر دیگر اینکه مهلت نامزدی برای انتخابات پارلمانی لبنان سه‌شنبه به پایان رسید و ۱۰۴۳نامزد در این انتخابات شرکت می‌کنند.

بسام مولوی، وزیر کشور لبنان بعد از پایان مهلت نامزدی برای انتخابات پارلمانی این کشور در روز سه شنبه، بر آمادگی برای برگزاری انتخابات در موعد مقرر یعنی ۱۵مه تاکید کرد. وی گفت: در دوره بین تاریخ برگزاری انتخابات در خارج یعنی ششم و هشتم مه و برگزاری انتخابات در داخل در ۱۵مه تلاش می‌کنیم تا این انتخابات به صورت شفاف و موفقیت آمیز برگزار شود. این مقام لبنانی تاکید کرد: در بیروت ۱۷۴حوزه انتخاباتی وجود دارد و در شمال نیز تعداد حوزه‌های انتخاباتی ۲۹۲مورد است و بعداً لیست نهایی تمامی حوزه‌ها اعلام خواهد شد. مهلت نامزدی برای انتخابات پارلمانی لبنان سه شنبه این هفته به پایان رسید. ۱۰۴۳نامزد در این انتخابات ثبت نام کردند که از جمله آن‌ها ۱۵۵زن هستند. این نامزدها برای دستیابی به ۱۲۸کرسی پارلمان وارد رقابت انتخاباتی می‌شوند.

نسخه مناسب چاپ