نخست‌وزیر اسبق اسرائیل: ایران بسیار توانمند است و جهان سومی محسوب نمی شود
 

سرویس خارجی: نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت ایران کشوری قدرتمند است و دانشمندان توانمندی در عرصه‌های علمی دارد و به همین دلیل اسرائیل از این بابت نگران است.

ایهود اولمرت، در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست ضمن اعلام نگرانی از حمله اخیر هکرهای ایرانی به سایت‌های دولتی این رژیم گفت: ایرانی‌ها واقعا قوی هستند و برای همین، زمانی که می‌گویند می‌خواهند اسرائیل را نابود کنند ما خیلی نگران می‌شویم. وی ادامه داد: ایرانی‌ها بسیار توانمند هستند و دانشمندانی بسیار قوی دارند؛ ایران اصلاً کشور جهان سومی محسوب نمی شود. اولمرت در ادامه تاکید کرد: من در زمان اوباما یکی از طرفداران توافق هسته‌ای آمریکا با ایران بودم چرا که این توافق می‌تواند مانع دستیابی ایران به انرژی هسته‌ای شود اما اشتباه بزرگ را دونالد ترامپ مرتکب شد که از این توافق خارج شد. اولمرت همچنین تاکید است: بهتر است به جای اینکه درگیر تهدیدهای لفظی و کلامی بی پایان با ایرانی‌ها شویم ساز و کارها را طوری مدیریت کنیم که به توافق هسته‌ای به آن نحوی که مورد تایید ماست برسیم؛ در ضمن نباید فراموش کنیم که ایرانیها ریاضی‌دان‌های خوبی دارند و کشور عقب‌مانده‌ای نیستند.

خبر دیگر اینکه سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای جنایت‌های رژیم صهیونیستی در اعدام‌های میدانی فلسطینی‌ها را محکوم کرد. سازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها و اعدام‌های میدانی آنها را محکوم کرد و هشدار داد که جنایات تجاوزکارانه علیه فلسطینی‌ها به ابعاد خطرناکی رسیده است. در بیانیه مذکور با اشاره به اینکه دو روز قبل سه فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی کشته شدند، آمده است که نیروهای این رژیم از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون ۲۰ فلسطینی را به قتل رسانده و صدها تن دیگر را زخمی کرده‌اند. این سازمان در بیانیه خود، رژیم صهیونیستی را در افزایش خطرناک تنش در سرزمین‌های اشغالی فلسطین مقصر دانست و از جامعه بین‌الملل خواست مسئولیت خود را برای حفاظت از مردم فلسطین بپذیرد. سازمان همکاری اسلامی همچنین خواستار آن شد که رژیم صهیونیستی به‌دلیل نقض یکپارچگی و مقدسات مردم فلسطین محاکمه شود.

نسخه مناسب چاپ