«منصف المرزوقی»: «بن سلمان» قاتل کودکان یمنی است
سرویس خارجی: رئیس جمهوری پیشین تونس در سخنانی به سیاست های رژیم سعودی در منطقه تاخت و «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان را «قاتل» کودکان یمنی خواند. «منصف المرزوقی» در سخنانی مقامات رژیم سعودی را به دلیل اقدامات خشونت آمیز و تجاوز به یمن به باد انتقاد گرفت و با اشاره به تداوم تجاوز و تشدید حملات ائتلاف سعودی به یمن،«بن سلمان» را «قاتل» کودکان یمنی خواند.

وی در این سخنان، ولیعهد عربستان را مسئول کشتار عده زیادی از مردم یمن دانست و گفت: «بن سلمان» قاتل کودکان یمنی است و او کسی است که در یمن سال هاست برای کودکان و زنان این کشور سربلند، با تجاوز، محاصره، گرسنگی و بیماری، حکم مرگ صادر می‌کند.

در چنین شرایطی، اتحادیه اروپا، جنبش انصارالله یمن را به فهرست «سیاه» خود افزود و تصمیم گرفت حساب‌های بانکی اعضای این جنبش را بلوکه و انتقال پول برای آنها را ممنوع کند.در خبر دیگری، «هانس گروندبرگ»، فرستاده سازمان ملل با اشاره به پیامدهای جنگ یمن تاکید کرد که راهکار نظامی برای پایان دادن به این جنگ، راه‌حل پایداری نخواهد بود. همزمان پایگاه خبری «المشهد الیمنی» گزارش داد که به زودی کویت و عُمان تلاش‌های دیپلماتیک تازه‌ای را به منظور رسیدن به توافق صلح در یمن انجام خواهند داد. در تحولات میدانی نیز، جنگنده‌ها و توپخانه‌های ائتلاف متجاوز سعودی مناطق مختلف استان «صنعاء» را هدف حملات گسترده قرار دادند.

از سوی دیگر، ارتش و کمیته های مردمی یمن فتوحات جدیدی در جبهه مرزی با عربستان در استان «حجه» به دست آوردند. به گزارش منابع، نیروهای مسلح یمن در عملیاتی ۱۱ روستا از جمله «الظهر»، «العکاشیه» و «المنجوزه» و دهها مرکز دیگر را به مساحت ۲۶ کیلومتری مربع از اشغال متجاوزان و مزدوران سعودی آزاد کردند.

نسخه مناسب چاپ