افزایش ۷۲ درصدی مدت اقامت در مازندران
ساری ـ خبرنگار اطلاعات: ۲۰ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۸۵۲ نفر شب اقامت در ۳ ماه تابستان امسال در مازندران به ثبت رسیده است که بالاترین آمار اقامت در کشور به شمار می‌آید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اعلام این خبر افزود: مدت اقامت در مازندران در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۲ درصد افزایش یافت.

دلاور بزرگ‌نیا از انتخاب مجدد مازندران به عنوان گردشگر پذیرترین استان کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه مدت اقامت ۴ شب و ۵ روزه در مازندران که یکی از ارکان مهم اقتصادی کردن گردشگری شناخته می‌شود نیز از رویدادهای خوب گردشگری در سه ماهه اخیر در مازندران است.

وی ادامه داد: بازدید ۴ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۴۵۹ نفر از مراکز فرهنگی زیارتی، موزه‌ها و بناهای تاریخی نشان می‌دهد که جاذبه‌های تاریخی مازندران نیز به مرور زمان همچون جاذبه‌های طبیعی‌اش مورد اقبال گردشگران قرار گرفته است.

بزرگ‌نیا اضافه کرد:‌ خدمات‌رسانی در حد قابل قبول، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌های بومی و محلی برای پرکردن اوقات فراغت مسافران و معرفی و تبلیغات ظرفیت‌های استان در سطح ملی و بین‌المللی در زمینه‌های مختلف که پاسخگوی سلایق متفاوت گردشگران باشد به طور حتم می‌تواند انگیزه خوبی برای سفر بعدی به استان تعریف شود.

وی یادآور شد: مازندران سال‌هاست به عنوان گردشگر پذیرترین استان کشور انتخاب می‌شود بنابر این انتظار می‌رود سطح خدمات و همکاری و تعامل دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی مرتبط با صنعت توریسم نیز برای رونق گردشگری و بروز و ظهور اقتصاد توریسم در مازندران نیز بیش از هر استان دیگر شکل بگیرد.

۷۶۹ تأسیسات گردشگری دارای پروانه فعالیت در مازندران وجود دارد و ۳۴۰ واحد پذیرایی، ۲۱۶ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و ۱۸۳ واحد اقامتی اعم از هتل، متل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر و چندین مجتمع و مرکز تفریحی، کمپینگ و سفره‌خانه سنتی در سراسر استان در بخش گردشگری فعالیت دارند.

نسخه مناسب چاپ